Ustoz shogird musobaqasi
Bugungi kunda jamiyatimizda sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, yoshlarni bo‘sh vaqtlarini to‘g‘ri va samarali tashkil etishda sportning o‘rni bеqiyos. Jismoniy tarbiya, talabalar hayotiga tobora chuqurroq kirib bormoqda, chunki u kishi salomatligini saqlash va mustaxkamlash uni jismoniy jihatdan rivojlantirish hamda bo‘sh vaqtdan oqilona foydalanish vositasi bo‘ lib kеlmoqda.
Irrigatsiya va melioratsiya kafedrasi dotsenti Adham Mamataliyev va assistant Javlon Ishchanovlar 3-TTJda 1-kurs talabalari o‘rtasida stol tennisi bo‘yicha qiziqarli musobaqa uyushtirdilar. Musobaqada talabalar komandalari bilan birgalikda ustozlar komandasi ham ishtirok etdi. Bu esa talabalarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Musobaqa juda ko‘tarinki va do‘stona ruhda o‘tdi. Ustozlarning musobaqada mahorat bilan ishtirok etishi, umuman sport bilan shug‘ullanishlari talabalarga o‘rnak bo‘ldi deyish mumkin. Bu uchrashuv talabalarni sportga yanada yaqinlashtirishda biroz bo‘lsada turtki bo‘lsa ajab emas.

Соревнование ученика с наставником
Роль спорта в жизни общества в формировании здорового образа жизни, правильной и эффективной организации досуга молодежи очень велика. Физическая культура - это деятельность человека, направленная на укрепление здоровья и развитие физических способностей. Она является частью общей культуры человека, а также частью культуры общества и представляет собой совокупность - ценностей, знаний и норм, которые используются обществом для развития физических и интеллектуальных способностей человека.
Доцент кафедры ирригации и мелиорации Адхам Маматалиев и ассистент Жавлон Ишчанов организовали в студенческом общежитии № 3 для студентов 1-го курса интересные соревнования по настольному теннису. Вместе с командой студентов в соревнованиях участвовала команда преподавателей. Все это вызвало большой интерес у студентов.
Соревнования прошли в веселой и дружеской обстановке. Можно сказать, что участие преподавателей в соревнованиях стало хорошим примером для студентов. Эта встреча – небольшой толчок для студентов, чтобы поближе приблизиться к спорту.