Bo‘sh (vakant) ish o‘rinlari yarmarkasi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 20 avgustdagi PQ № 3913-son Qarori asosida O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mexnat munosabatlari vazirligi tomonidan tashkil etilgan Yoshlar ijod saroyida “BO‘SH (VAKANT) ISH O‘RINLARI YARMARKASI” da institutning (2019-2020 o‘quv yili) bitiruvchilari faol ishtirok etishdi. Unda “Toshkent qishloq xo‘jaligi texnikasi zavodi” Aksiyadorlik jamiyati va “Toshkent shahar elektr tarmoqlari korxonasi” Aksiyadorlik jamiyatlari bilan institut bitiruvchilarini ishga joylashtirish bo‘yicha shartnomalar tuzishga kelishildi.
“Buyurtmalar portfelini shakllantirish, bitiruvchilarni ishga taqsimlash va monitoring” bo‘limi X.Xayitov

На основании Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-3913 от 20 августа 2018 года «О мерах по совершенствованию структуры органов по труду и укреплению системы защиты трудовых прав и охраны труда граждан» во Дворце культуры молодежи была организована ярмарка вакансий. Активное участие в ней приняли студенты 4-х курсов. Были подписаны соглашения о трудоустройстве выпускников института с Ташкентским заводом сельскохозяйственной техники и Ташкентским городским предприятием электросетей.
Информация руководителя отдела формирования портфолио, распределения и мониторинга выпускников Х.Хайитова.