8 mart-“Xalqaro xotin qizlar kuni”
8 mart-“Xalqaro xotin qizlar kuni” munosabati bilan 2019 yil 6 mart kuni soat 12:50 da B-o‘quv binosi Anjumanlar zalida “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” fakultetning talaba qizlarini tabriklash va institut rektorining tabrigini yetkazish maqsadida bayram tadbiri tashkil etildi. Tadbirni fakultet dekani Z.Muqimov ochib institut rektorining talaba qizlarga yo‘llagan bayram tabrigini o‘qib eshittirdi.
Bugungi kunda fakultetda 153 nafar iqtidorli talaba qizlar tahsil olib kelmoqdalar. Talaba qizlar ichida M.Jumaeva “Islom Karimov” nomli davlat stipendiyasi “Kamolot” stipendiyasi, R.Isakuzieva “Navoiy” nomli davlat stipendiyasi, M.Abduraxmonova “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni sovrindori bo‘lgan. Talaba qizlarni taqdirlash va bayram bilan tabriklash maqsadida institut Moliya va iqtisodiyot ishlari bo‘yicha prorektori B.Xasanov, institut bosh hisobchisi I.Xasanov, Monitoring va ichki nazorat bo‘lim boshlig‘i M.Yahyaev va fakultet professor o‘qituvchilari ishtirok etdi. Tadbirda fakultetning barcha talaba qizlariga institut rektorining tabrigi va sovg‘alar ulashildi.

8 марта - Международный женский день
В честь Международного женского дня 6 марта 2019 года в конференц-зале учебного корпуса «Б» в 12:50 состоялось праздничное мероприятие, на котором поздравили студенток факультета «Организации и управления водного хозяйства» и передали поздравления от имени ректора института. Декан факультета З.Мукимов открыл мероприятие и зачитал студенткам праздничное приветствие ректора института.
В настоящее время на факультете обучаются 153 одаренных студенток. Среди них студентка М.Жумаева – обладательница Государственной стипендии имени «Ислама Каримова», стипендии «Камолот», Р.Исакузиева - обладательница Государственной стипендии имени «Навои», М.Абдурахманова – обладательница нагрудного значка «Ўзбекистон белгиси». Проректор по экономическим и финансовым вопросам института Б.Хасанов, главный бухгалтер института И. Хасанов, начальник отдела мониторинга и внутреннего контроля М.Яхяев, а также профессорско-преподавательский состав факультета приняли активное участие в данном мероприятии. Всем студентам факультета были переданы поздравления и подарки ректора.