Xorijiy ilg‘or kompaniyalar bilan hamkorlik
Institutimiz “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakulteti bilan Rossiya Federatsiyasining “Rostselmash” kompaniyasi hamkorlik shartnomasi doirasida, “Rostselmash” kompaniyasining Markaziy Osiyo bo‘yicha marketing direktori Alla Aleksandrovna Demchenko institutimizga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida A.A.Demchenko “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakulteti o‘quv jarayoni, fakultetdagi kafedralar faoliyati va ularning o‘quv bazasi bilan tanishdi. Shundan so‘ng A.A.Demchenko “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakulteti professor-o‘qituvchilari, magistr talabalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv so‘ngida A.A.Demchenko kelgusida “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakultetiga “Rostselmash” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan texnikalarining zamonaviy laboratoriya stendlari bilan boyitilishi borasidagi ishlar davom ettirilishini aytib o‘tdi. Shuningdek, professor-o‘qituvchilarning stajirovka o‘tashlari hamda kompaniya tomonidan adabiyotlar bilan ta’minlanishi yuzsidan kelishib olindi.

Сотрудничество с передовыми иностранными компаниями
В рамках соглашения о сотрудничестве факультета механизации сельского хозяйства с компанией «Ростсельмаш» Российской Федерации наш институт посетила директор по маркетингу компании «Ростсельмаш» Алла Александровна Демченко.
В ходе визита А.Демченко ознакомилась с учебным процессом факультета механизации сельского хозяйства, деятельностью кафедр факультета и их учебной базой. После этого А.Демченко встретилась с профессорско-преподавательским составом факультета механизации сельского хозяйства.
В конце встречи А.Демченко сообщила, что в будущем на факультете механизации сельского хозяйства будут продолжены работы по обогащению современными лабораторными стендами. Было также решено, что профессорско-преподавательский состав пройдет стажировку, и что компания обеспечит их литературой.