Mahalla yoshlari bilan talabalarimiz o‘rtasida futbol musobaqasi
Harakatda bo‘lgan inson barakatga erishadi. Musobaqalar ham inson salomatligi va sa’yi harakatining belgisi. Institut rektorining 2021 yil 10 maydagi “Institutga biriktirilagan mahallalarda manzilli ishlarni olib borish to‘g‘risida”gi 228 A/F-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida “Gidromeliorativ ishlarni mexanizatsiyalash” fakultetiga biriktirilgan “Oqibat” mahallasi raisi bilan kelishgan holda mahalladagi yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, ularning institut to‘garaklaridan foydalanishga sharoit yaratish bo‘yicha reja-jadval ishlab chiqildi va tasdiqlandi.
Shuningdek, mahallasi yoshlari hamda fakultetimiz 1-kurs talabalari o‘rtasida futbol musobaqasi tashkil etildi.Musobaqa yakunida g‘olib bo‘lgan jamoalar taqdirlandilar. Ushbu sport tadbirlarini tashkil etishdan asosiy maqsad yoshlarimizning sportga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirish sport orqali yosh avlodni jismonan sog‘lom va ma’naviy etuk qilib tarbiyalashdan iboratdir.

Футбольные соревнования среди молодежи махалли и нашими студентами.
Человек, который активен, всегда здоров. В целях обеспечения выполнения приказа ректора института № 228 А / Ф от 10 мая 2021 года о проведении работ в махаллях, закрепленных по кафедрам на факультете механизации гидромелиоративных работ, по согласованию с председателем махалли «Окибат» был разработан и утвержден план и график содержательного досуга молодежи в микрорайоне, созданы условия для их привлечения в кружки института.
Прошли футбольные соревнования среди молодежи махалли и первокурсниками факультета. Команды-победители были награждены. Основная цель организации таких спортивных мероприятий - повысить интерес нашей молодежи к спорту, научить подрастающее поколение с помощью спорта быть физически здоровым и духовно зрелым.