OrientationweekTIAAME2019 Loyihasi 4-yakuniy kun o'z yakuniga yetdi. Muvaffaqiyatli yakun!
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti "Suv xo'jaligini tashkil etish va boshqarish" fakulteti 1-bosqich talabalari uchun tashkil etilgan "Tanishtiruv haftaligi #Orientationweektiiame2019" loyihasi 4-kuni ya‘ni, yakuniy kuni ham o‘z nihoyasiga yetdi. Dastlab, Tasdiqlangan dastur asosida institut Xalqaro Hamkorlik bo‘limi, Xalqaro grantlar, loyihalar, xorijiy oliy ta‘lim muassasalari bilan hamkorlik haqida talabalarga ma‘lumot berishdi. Yuqoridagi mavzular yuzasidan Qishloq xo‘jaligi yo‘nalishi bo‘yicha Prezident stipendiyasi sohibi, IElTS 7 Sertifikatiga ega bo‘lgan Doktorant Mamanbek Reyimov hamda Xalqaro hamkorlik bo‘limi mutaxassislari o‘z taqdimotlarini 1-bosqich talabalar e'tiboriga havola etishdi. 1-jufltik yarmida Filologiya fanlari nomzodi, dotsent, Respublika Ma'naviyat va Ma'rifat targ'ibotchisi Rahimboy Jumaniyozov bilan davra suhbati o'tkazildi. Notiq 1-bosqich talabalariga o'zining samimiy tilaklarini bildirib, notiqlik san'ati haqida oz bo'lsada, tushuncha berib, talabalarni xursand ayladi. Shundan so'ng #Orientationweektiiame2019 loyihasi yakunlanishi tadbiri bo'lib o'tdi. Tadbirni Institut Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori, texnika fanlari doktori, professor Sultanov Toxir Zokirovich ochib berdi. 1-bosqich Talabalarga o'zining samimiy tilaklarini bildirib, talabalik baxti bilan tabrikladi.
Prorektorimiz institutda amalga oshirilayotgan islohotlar, professor-o'qituvchilar salohiyati, mahalliy va xorijiy reytingda institutning tutgan o'rni, ilmiy yo'nalishdagi tanlovlar, institut yoshlari ilmiy va innovatsion faoliyati, tijoratlashtirish yo'nalishlari haqidagi o'z taqdimoti bilan 1-bosqich talabalari va yig'ilganlarga ma'lumot berdi. Tadbir so'ngida ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor O-week-TIIAME loyihasi tashkilotchilarining bir guruhini institut rahbariyati nomidan taqdirladi va talabalar ichiga yana bir bor kirib barcha moderatorlarni, facilitatorlarni chaqirib, olqishladi, esdalik uchun sur'atga tushildi. 1-bosqichlar uchun alohida taqdimot qilib, vaqtlarini ayamay tashrif buyurgan ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektorimizga alohida rahmat, yoshlar nomidan. Barcha tashkiliy ishchi guruh a'zolariga, institut rahbariyatiga, "Suv xo'jaligini tashkil etish va boshqarish" fakulteti rahbariyatiga va barchaga sharoit va qo'llab-quvvatlash uchun talabalar nomidan rahmat aytamiz. Muhimi, prorektorimiz bizning talabalarga o'z taqdimotlarini namoyish etib berdilar. Bizning loyihada ishtirok etgan barcha 1-bosqich talabalari o'quv jarayoniga tayyor. Barcha xursand va minnatdor.
Talabalar oliy ta'lim muassasasidan chiqib, Toshkent shahrining diqqatga sazovor joylariga Mustaqillik maydoni, Saylgoh ko'chasi, Amir Temur xiyoboni va boshqa joylariga sayohat qilishdi. Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti "Suv xo'jaligini tashkil etish va boshqarish" fakulteti 1-bosqich talabalari uchun tashkil etilgan #Orientationweektiiame2019 loyihasi yakunlandi. Barcha 1-bosqich talabalari tashkilotchilarga, O'zbekiston yoshlar ittifoqi va institut rahbariyatiga minnatdorchilik bildirishdi. Biz boshqa katta loyihalarni amalga oshirishda davom etamiz bizni kuzatib boring. HURMAT BILAN TIIAME yoshlari. Talabalarga e'tibor kelajakga e'tibor.

Проект OrientationweekTIAAME2019 завершился
Завершился четвертый день презентации # OrientationweekTIAAME2019 для студентов 1 курса факультета организации и управления водного хозяйства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства. На презентации студентам была предоставлена информация о работе международного отдела, иностранных грантах, проектах, сотрудничестве с иностранными высшими учебными заведениями. Докторант Маманбек Реимов, который является обладателем президентской стипендии и имеет сертификат IELTS 7, а также специалисты отдела международного сотрудничества подготовили и сделали презентации для студентов первого курса по вышеуказанным темам.
В первой половине первой пары состоялся круглый стол с кандидатом филологических наук, доцентом, популизатором духовности и просвещения Рахимбаем Джуманиязовым. Выступивший оратор передал свои искренние пожелания студентам первого курса, дал им небольшое представление об ораторском искусстве.Затем состоялась церемония закрытия проекта #OrientationweekTIAAME2019. Мероприятие открыл проректор института по науке и инновациям, доктор технических наук, профессор Султанов Тохир Зокирович. Он поздравил студентов первого курса с принятием их в ряды студентов.
Проректор в своей презентации проинформировал студентов-первокурсников и участников о реформах, проводимых в институте, потенциале профессорско-преподавательского состава, о месте института в местных и зарубежных рейтингах, научных конкурсах, научно-исследовательской и инновационной деятельности молодежи института, о коммерческой деятельности института. В конце мероприятия проректор по науке и инновациям наградил группу организаторов проекта O-week-TIIAME от имени администрации института, поблагодарил всех модераторов, фасилитаторов и сфотографировался с ними на память.
От имени молодежи мы хотели бы поблагодарить нашего проректора по науке и инновациям за его презентацию для студентов первого курса. Также мы хотели бы поблагодарить всех членов организационной рабочей группы, руководство института, факультета организации и управления водного хозяйства за поддержку и создания для нас благоприятных условий. Самое важное то, что проректор провел презентацию для нас. Все студенты 1-го курса, участвующие в нашем проекте, готовы к учебному процессу. Мы счастливы и благодарны.
Проект # OrientationweekTIAAME2019 для студентов 1 курса факультета организации и управления водного хозяйства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства завершен. Студенты 1 курса поблагодарили организаторов, Союз молодежи Узбекистана и руководство института. Студенты после мероприятия отправились на площадь Мустакиллик, улицу Сайлгох, аллею Амира Темура для ознакомления с достопримечательностями Ташкента. Мы продолжим реализацию других крупных проектов. Следите за нами. С уважением молодежь ТИИИМСХ. Внимание к молодежи – это внимание к будущему!