Yosh kadrlardan tashabbus
GIM fakulteti SXMIM yo‘nalishi 1-kurs talabalari o‘rtasida “Kelajak o‘z qo‘limizda” shiori ostida institutimizning yosh kadrlari bilan tajribalar almashish maqsadida uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuv davomida Prezident stipendiyasi sovrindori Ozodov E’zoz, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘limi xodimlari Mutalov Alisher va Akbarov Dilmurodlar qatnashdilar.
Talabalarimizga ilmiy maqolalarni yozish va topshirish tartibi, ilmiy jurnallar va konferensiyalar to‘g‘risida qisqacha ma’lumotlar berildi. Ilmiy maqolalar orqali ilmiy nuqtai nazarni oshirish, ilmiy rahbar tanlash hamda nomdor stipendiyalarni yutish tartib-qoidalari tanishtirildi.
Davra suhbati jarayonida talabalarimizni qiziqtirgan savollarga javob berildi. Tashkiliy masalalarda fakulьtet Ma’naviyat ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari O.Ro‘ziboev hamda fakulьtet Yoshlar ittifoqi raisi S.Temurovlar faollik ko‘rsatdilar. Kelajakka qadam bugungi kundan boshlanadi zeroki, bugungi qilingan har bir harakat natijasiz qolmaydi.
“Gidromeliorativ ishlarni mexanizatsiyalash” kafedrasi stajyor-o‘qituvchisi Sarvinoz Xolova axboroti

Инициатива молодых кадров
Встреча была организована среди студентов первого курса факультета гидромелиорации под девизом «Будущее в наших руках» для обмена опытом с молодыми специалистами нашего института. В мероприятии приняли участие обладатель Президентской стипендии Озодов Эъзоз, сотрудники отдела по научной работе и инновациям Муталов Алишер и Акбаров Дилмурод.
Студентов ознакомили с процедурами написания и подачи статей, предоставили информацию о научных журналах и конференциях. Рассказали о выборе научного руководителя и правилах получения именных стипендий.
В ходе «круглого стола» студенты получили ответы на все свои вопросы. Заместитель декана по духовной работе О.Рузибоев и председатель Союза молодежи факультета С.Темуров активно участвовали в организационных вопросах. Шаг в будущее начинается сегодня, потому что никакие действия, предпринятые сегодня, не будут напрасными.