Sport jismoniy zaruriyat
Do‘stlik bebaho tuyg‘ugina emas, balki san’at, go‘zallik hamdir. Biz do‘stlarni ardoqlagan kishini sharaflaymiz, ko‘p do‘stga ega bo‘lish munosabatlarda samimiyatning ustunligini belgilaydi. Turli yo‘sindagi musobaqalarda ana shu his hukmron bo‘lishi shart. O‘zbekiston Respublikasida “Yoshlarga oid Davlat siyosati” Davlat dasturi ijrosini ta’minlash hamda talabalarning sportga bo‘lgan qiziqishlarini orttirish va bo‘sh vaqtlarini samarali tashkil etish maqsadida 28 aprel kuni Toshkent Irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti "Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti" fakultetida "Dekanat kubogi" shiori ostida Futbol musobaqasi tashkil etildi.
Ushbu musobaqada fakultetimiz barcha iqtidorli, sportga ishtiyoqi baland talabalar o‘z guruhlari bilan ishtirok etdi. Musobaqa barcha guruhlar o‘rtasida tashkil etilganligi sababli o‘yinlar o‘ziga hos tarzda shiddatli bo‘ldi. Yuqori kayfiyatda bo‘lib o‘tgan musobaqamizda yuqori salohiyat egalari 212-guruh talabalari 1-o‘rin, 409 guruh talabalari 2-o‘rin va 401-guruh talabalri 3-o‘rinlarni qo‘lga kiritishdi. Bunday tadbirlar, musobaqalar davom etadi fakultet faollaridan yanada tashabbuskorlikni kutib qolamiz.

Спорт - это физическая необходимость
Дружба - это не только бесценное чувство, но и искусство и красота. Мы уважаем тех, кто любит наших друзей, наличие большого количества друзей устанавливает искренность в отношениях. Спорт — это жизнь. Вся наша жизнь напоминает бег с препятствиями. В целях обеспечения реализации Государственной программы «Молодежная политика Республики Узбекистан» и повышения интереса студентов к спорту, а также эффективной организации их досуга 28 апреля в Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства на факультете энергоснабжения сельского и водного хозяйства были организованы футбольные соревнования под лозунгом «Кубок деканата».
В этих соревнованиях со своими группами приняли участие талантливые студенты факультета.
Соревнование было организовано среди всех команд, поэтому они были напряженными. В соревнованиях, прошедших на высоком уровне, первое место заняла 212- группа, второе место заняли студенты 409 группы, а третье место заняла 401-группа. Такие мероприятия и соревнования будут продолжаться. С нетерпением ждем дальнейших инициатив от студентов факультета.