"Siz mehnat muhofazasini bilasizmi?"
Joriy yilning 9-aprel kuni Toshkent Davlat Agrar universitetida O'zbekiston Respublikasi Kasaba uyushmasi Federatsiyasining "Siz mehnat muhofazasini bilasizmi?" nomli Respublika tanlovining Toshkent shahar hududiy bosqichi bo'lib o'tdi. Tanlovda institutimiz "Mehnat muhofazasi muhandislari" jamoasi, ToshDAU talabalari jamoasi bilan kuch sinashishdi. Tanlovga tomoshabin sifatida institutimizdan 235 nafar talaba-yoshlar institut jamoasini qo'llab-quvvatlash uchun yetib borishdi.
3 ta shart bo'yicha yakuniy natijalarga ko'ra bizning institut Kasaba uyushmasi qo'mitasi jamoasi 71 ball bilan 2-o'rin g'olibi deb topildi. Jamoamiz katta ehtimol bilan keyingi bosqichda ham ishtirok etish imkoniyatiga ega bo'lishi mumkin. Buning uchun tashkilotchilarga taklif berib o'tildi. Nima bo'lganda ham institut jamoasi munosib chiqish qildi, savollarga to'liq javob berdi, sahna ko'rinishlari haqiqatdan ham hayotiy voqealar asosida tayyorlanganini alohida ta'kidlashimiz lozim. Institut yoshlari nomidan jamoa ishtirokchilariga katta minnatdorchilik bildiramiz va sizni tabriklaymiz. Keyingi faoliyatingizda omad tilaymiz.

Знаете ли вы об охране труда?
9 апреля 2019 года в Ташкентском государственном аграрном университете Федерацией профсоюзов Республики Узбекистан был проведен Ташкентский областной этап Республиканского конкурса «Знаете ли вы об охране труда?» На конкурсе команда «Инженеров охраны труда» нашего института соревновалась с командой студентов Ташкентского государственного аграрного университета. В качестве зрителей 235 студентов нашего института пришли поддержать команду института.
По итогам результатов 3 условий команда профсоюзного комитета с результатом 71 баллов заняла 2-е место. Наша команда, скорее всего, сможет принять участие в следующем этапе. Поэтому организаторам было предложено сделать это. В любом случае команда института внесли свой достойный вклад, полностью ответила на все вопросы, важно также отметить тот факт, что представления на сцене действительно были основаны на реальных событиях. От имени молодежи института поздравляем и приносим благодарность всем членам команды. Желаем вам успехов в вашей следующей деятельности.