“Islohotlar bilimdoni” keng tarmoqli respublika ilmiy-ma’rifiy ko‘riktanlovi 2-bosqichining 1-sharti bo‘yicha Hakamlar hay’ati tomonidan joriy yil sentabr oyining birinchi yarmida o‘tkazilgan saralash va baholash ishlarida yuqori natijalarni qo‘lga kiritgan “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha eng yaxshi kafedra” nominatsiyasi bo‘yicha TIQXMMI Buxoro filialining “Gidrologiya va ekologiya kafedrasi 26,4 ball bilan vazirlik huzuridagi Ma’naviyat va ma’rifat markazida 2-bosqichning 2-sharti bo‘yicha taqdimot o‘tkazilishdi va taqdimotda a’lo kayfiyat va yuqori tempda o’tkazib g’oliblikka da’vogarlik qilib turishibti. Natijalar barcha nominatsiyalar bo’yicha taqdimotlar yakunlangandan so’ng e’lon qilinadi.
Eslatma! “Eng faol islohotlar targ‘ibotchisi”nominatsiyasi bo‘yicha ham yaqin kunlarda TIQXMMI Buxoro filialining 4-bosqich Suv xo’jaligi va melioratsiya yo’nalishi talabasi 23,6 ball bilan 2-bosqichda ishtirok etadi. TIQXMMI Buxoro filiali sh’anini himoya qilayotgan ustozlarimizga va talabalarimizga omad va zafar yor bo’lsin.

Кафедра гидрологии и экологии Бухарского филиала TИИИМСХ приняла активное участие в Республиканском конкурсе «Знаток реформ»
В первой половине сентября 2021 года кафедра гидрологии и экологии Бухарского филиала TИИИМСХ приняла активное участие в Республиканском научно-просветительском конкурсе «Знаток реформ» в номинации «Лучшая кафедра по духовно-просветительской работе» и набрала 26,4 балла. Презентация по 2-му условию 2-го этапа прошла в Центре духовности и просвещения при Министерстве. Результаты будут объявлены после презентаций во всех номинациях.
Примечание! Во 2-ом этапе номинации «Самый активный популяризатор реформ» примет участие студент 4-го курса направления образования «Водное хозяйство и мелиорация» Бухарского филиала TИИИМСХ, набравший 23,6 балла.