Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni, Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligining 2021-yil 29 -apreldagi 202-sonli buyrugʼi ijrosini taʼminlash yuzasidan, Toshkent shahar Mirzo Ulugʼbek tumanidagi “Shaxrisabz” M.F.Y., bilan TIQXMMI “Suv xoʼjaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti hamkorligida Prezidentimizning 5 ta muhim tashabbusi doirasida sportning futbol turi boʼyicha mahalla yoshlari ishtirokida futbol oʼyini oʼtkazildi. Ishtirokchi yoshlarga kitoblar taqdim etildi.
Tadbirda “Shaxrisabz” mahalla raisining xotin-qizlar va ijtimoiy-maʼnaviy masalalar boʼyicha oʼrinbosari Karabaeva Matluba Sobirovna hamda “Suv xoʼjaligini tashkil etish va boshqarish” fakultetining Yoshlar bilan ishlash boʼyicha dekan oʼrinbosari J.Turdiev, “Аxborot texnologiyalari” kafedrasi mudiri Z.Аbdullaev, kafedra dotsenti X.Karimova, Sh.Ziyaeva va K.Kubyashevlar ishtirok etishdi. Shundan soʼng, mahallada yashovchi nogironligi boʼlgan yoshlarning yashash uylariga borilib, ularning xolidan xabar olindi va sovgʼalar ulashildi.

В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан №УП-6208 от 20.04.2021 года «О дополнительных мерах по поддержке предпринимательской деятельности, содействию занятости, социальной защите и содержательной организации свободного времени молодежи» и приказа Министерства высшего и среднего специального образования №202 от 29 апреля 2021 года в рамках 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан совместно махаллей «Шахрисабз» Мирзо-Улугбекского района и факультетом организации и управления водным хозяйствомТИИИМСХ был проведен футбольный матч с участием молодежи махалли. Участникам были вручены книги.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя махалли «Шахрисабз» по женским и социально-духовным вопросам Карабаева Матлюба Собировна, заместитель декана по делам молодежи факультета организации и управления водным хозяйством Ж. Турдиев, заведующий кафедрой информационных технологий З.Абдуллаев, доцент кафедры Х. Каримова, Ш. Зияева и К. Кубяшев. Они также посетили людей с ограниченными возможностями и вручили им подарки.