TIQXMMI Buxoro filialiga tashrif
TIQXMMI, Ilmiy bo‘lim boshlig‘i B.Matyakubov TIQXMMI Buxoro filialiga tashrif jarayonida, direktor Sh.J.Imomov bilan uchrashdi. Buxoroga tashrif bo‘yicha xizmat safar rejalari bilan filial rahbariyati to‘liq tanishtirildi.
Shu kunning o‘zida rejadan tashqari TIQXMMI Buxoro filialining “Suv xo‘jaligi va melioratsiya” kafedrasi mudiri I.Xudayevning taklifiga B. Matyakubov tashrif buyurdi. Tashrif jarayonida 006.01.02 - “Melioratsiya va sug‘orma dexqonchilik” ixtisosligi bo‘yicha doktorantlarning 6 oylik hisobotlari tinglandi.
Xisobot yakunida prof.B.Matyakubov mustaqil tadqiqotchilar, doktorantlar xamda magistrlar bilan uchrashdi. Xamda kelgusidagi bajarilishi kerak bo‘lgan rejalashtirilgan ilmiy tadqiqot ishlari va ularni amalga oshirish bo‘yicha tushunchalar berib o‘tdi. Shu bilan bir qatorda qishloq va suv xo‘jaligi tizimida mavjud bo‘lgan muammolar xamda ularni yechish usullari, ilmiy-inovatsion g‘oyalar va loyihalarni shakllantirish bo‘yicha o‘zaro suhbatlashdi.

Посещение Бухарского филиала ТИИИМСХ
Во время посещения Бухарского филиала TИИИМСХ руководитель научного отдела Б.Матьякубов встретился с директором филиала Ш.Ж. Имомовым. Руководство филиала ознакомилось с планами командировки в Бухару. В этот же день по приглашению заведующего кафедрой водного хозяйства и мелиорации И.Худаева профессор Б. Матякубов посетил Бухарский филиал TИИИМСХ. Б. Матякубов прослушал полугодовые отчеты докторантов по специальности 006.01.02 - «Мелиорация и орошаемое земледелие».
Профессор Б. Матякубов встретился с соискателями, докторантами и магистрами. Были обсуждены существующие проблемы в системах сельского и водного хозяйства, а также пути их решения, формирование научных и инновационных идей и проектов.