Vatan himoyasi - muqaddas burch
Ushbu qutlugʼ ayyom tom maʼnodagi umumxalq bayramiga, azaldan xalqimizga xos boʼlgan vatanparvarlik, mardlik va jasurlik kabi yuksak fazilatlar timsoliga aylanib borayotgani barchamizni quvontiradi.
14-yanvar erta tongdan Institut Yoshlar yetakchisi jamoasi institutda taʼlim olib kelayotgan talabalarni hamda professor-oʼqituvchilarni bayram bilan tabriklash maqsadida, institutimizning asosiy kirish qismida bayram shukuhini yaratishdi.
Faol talaba qizlarimiz yigitlarni bayram bilan qutlashda noodatiy yondashib, barcha qizlarimiz harbiy kiyimlarda, chiroyli koʼrinishda ishtirok etishdi. Аlbatta, bunday Fleshmoblar talabalarning kayfiyatini koʼtarishga, bayramona kayfiyat ulashishiga xizmat qiladi.
Eʼtiborga molik jihati, nafaqat talabalar barcha prorektorlar, Fakultet dekanlari, jamoat tashkilotlarining maʼsullarini ham ushbu bayram bilan qutlab barcha Ustozlarga bayram kayfiyati ulashildi. Hurmatli Ustozlar va qadrli talabalar bayram muborak boʼlsin.

Защита Родины - священный долг
Мы рады, что этот день стал в стране поистине всенародным праздником, олицетворяющим такие высокие гражданские качества, как патриотизм, преданность Родине, мужество и отвага, испокон веков присущие нашему народу.
Ранним утром 14 января команда лидеров Союза молодежи института создала праздничную атмосферу у главного входа в институт, чтобы поздравить студентов и преподавателей института.
Наши активные студентки необычно подошли к поздравлению с праздником. Они приняли участие в военной форме. Конечно, такие флешмобы служат для поднятия настроения, для того, чтобы разделить праздничное настроение.
Примечательно, что студенты не только поздравили с праздником всех проректоров, деканов факультетов, руководителей общественных организаций, но и разделили праздничное настроение со всеми преподавателями. Уважаемые педагоги и дорогие студенты, с праздником Вас!