Olimpiadaning 2-bosqichi boshlandi
13 may kuni institutimizda “Qishloq xo‘jaligi gidrotexnika melioratsiyasi” fanidan Respublika olimpiadasi 2-bosqichining tantanali ochilishi o‘tkazildi. Respublika olimpiadasi yuqori saviyada tashkil etilib, unda 6 ta oliy ta’lim muassasalari talabalari va ularning ilmiy rahbarlari ishtirok etdilar. Tadbirni institutimizning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor T.Sultanov tantanali ravishda ochib berdi.
Olimpiadaning 2-bosqichi Nizomda belgilangan tartib asosida tashkil etilib, hakamlar hay’ati, adolat komissiyasi va mandat komissiyalari tarkibi aniqlanib tasdiqlandi. Kunning ikkinchi yarmidan olimpiadaning 1 va 2 turlari (Yozma ish va Ijodiy ish) o‘tkazildi. Olimpiada ishtirokchilarini dam olishlarini maroqli tashkil etish maqsadida ”Muqimiy” nomidagi O‘zbek davlat musiqali drama teatriga olib borildi. Tashrif davomida olimpiada ishtirokchilari “Tohir va Zuhra” spektaklini tomosha qilishdi va maroqli hordiq chiqarishdi. Olimpiadaning qolgan 3 va 4 turlari ertaga bo‘lib o‘tadi.

Начался 2-й этап олимпиады
13 мая в институте состоялась торжественная церемония открытия 2-го тура Республиканской олимпиады по предмету «Гидротехническая мелиорация сельского хозяйства». Республиканская олимпиада была организована на высшем уровне. В ней приняли участие студенты из 6 высших учебных заведений вместе со своими научными руководителями. Мероприятие открыл проректор по научной работе и инновациям института Т. Султанов.
Второй этап олимпиады был организован в соответствии с порядком, установленным Уставом, был утвержден состав жюри, экспертная комиссия и мандат комиссии. Со второй половины дня были проведены 1 и 2 туры олимпиады (письменная и творческая работа). Участники олимпиады посетили Узбекский государственный музыкальный театр драмы и комедии имени Мукимий. Посмотрев спектакль «Тохир и Зухра», они получили массу впечатлений. Остальные 3 и 4 туры олимпиады пройдут завтра.