Ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasi
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktabrdagi PQ 5847-sonli farmoniga binoan 5+1 tizimidagi ta’limni amalga oshirish maqsadida “Gidravlika va gidroinformatika” kafedrasi va “Gidroproekt” AJ tashkiloti o’rtasida hamkorlik shartnomasi imzolangan.
Talabalarni sohani chuqur o‘rganish hamda o‘zining ilmiy yo‘nalishiga ega bo‘lishini ta’minlash uchun “Gidromelioratsiya” fakulteti “Daryo va suv omborlari gidrologiyasi” yo’nalishi 310 va 311 - guruh talabalarini “Gidravlika va gidroinformatika” kafedrasi “Suv omborlari gidravlikasi” fanidan o’tiladigan darslari “Gidroproekt” AJ institutida olib borilmoqda. Amaliy dars davomida talabar barcha laboratoriya jihozlari bilan tanishish barobarida ishlash tartibini ham amaliyotda ko’rib, o’z bilim ko’nikmalarini oshirishmoqdalar.

Интеграция образования и производства
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-5847 от 08.10.2019 года в целях реализации обучения в системе 5+1 подписано соглашение о сотрудничестве между кафедрой гидравлики и гидроинформатики и организацией АО «Гидропроект».
Для более глубокого изучения студентами своей области и приобретения практических навыков для студентов 310 и 311 групп направления образования «Гидрология рек и водохранилищ» факультета гидромелиорации в институте АО «Гидропроект» были проведены практические занятия по предмету «Гидравлика водохранилищ». В ходе практического занятия студенты ознакомились с лабораторным оборудованием, а также совершенствовали свои знания.