2020 yilning 16 iyun kuni institutda 2019-2020 o‘quv yilida ma’naviy-ma’rifiy va ahloqiy-tarbiyaviy ishlar yuzasidan Yer resurslarini boshqarish fakulteti murabbiylari kengashi raisi A.Muqimovning hisoboti eshitildi. Mazkur hisobot yig‘ilishida fakultet dekan boshchiligida barcha murabbiylar hamda fakultetda ta’lim-tarbiyaga mas’ul kishilar ishtirok etishdi. Hisobot yig‘ilishi ZOOM platformasi orqali masofadan turib amalga oshirildi. Shuningdek, mazkur yig‘ilishda institut Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori R.Choriyev ham institut Bosh murabbiyi Z.Ismoilovalar ham ishtirok etdi.
Kun tartibidagi muhokama etilgan masala yakunlangan o‘quv yilida Yer resurslarini boshqarish fakultetida yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy va ahloqiy-tarbiyaviy ishlarning amalga oshirilganligi holati hamda mazkur yo‘nalishda qilingan ishlar sarhisobi bo‘ldi. Hisobotda fakultet bosh murabbiyi tomonidan yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar, guruh murabbiylarining yil davomidagi faoliyati, pandemiya sharoitida murabbiylarining talabalar bilan masofadan turib ishlashida erishilgan yutuqlari va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar to‘g‘risida atroflicha ma’lumot berib o‘tildi.
Hisobot eshitilgandan so‘ng jarayon savol-javob tarzida davom etib, Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori R.Choriev, institut Bosh murabbiyi Z.Ismoilova, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Z.Haydarov, institut Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi A.Berdimurodov, Gidromelioratsiya fakulteti bosh murabbiyi D.Nazaraliyevlar tomonidan berilgan savollarga javob berildi. Hisobot yakunida guruh murabbiylarining taklif va mulohazalari eshitildi.

Отчет председателя Совета кураторов факультета управления земельными ресурсами
16 июня 2020 года в институте был заслушан доклад председателя Совета кураторов факультета управления земельными ресурсами А. Мукимова о духовно-просветительской работе за 2019-2020 учебный год. На отчетном собрании присутствовали все кураторы во главе с деканом факультета, а также и лица, ответственные за проведение учебно-воспитательной работы на факультете. Отчетное собрание проходило через платформу ZOOM. В мероприятии также приняли участие проректор по делам молодежи Р. Чориев и главный куратор института З. Исмаилова.
На повестке дня - состояние выполнения духовно-просветительской работы с молодежью на факультете управления земельными ресурсами за 2019-2020 учебный год, а также краткая информация о проделанной работе в этом направлении. В отчете предоставлена подробная информация о работе главного куратора факультета с молодежью, работе, проделанной в области духовности, работе кураторов групп в течение года, достижениях и недостатках кураторов в работе со студентами в условиях пандемии.
Процесс продолжился в формате вопросов и ответов. На вопросы главного куратора факультета управления земельными ресурсами Д.Назаралиева были даны ответы. В конце доклада были услышаны предложения и комментарии кураторов. Проректор по делам молодежи Р. Чориев, главный куратор института З. Исмаилова, руководитель отдела по делам молодежи, духовности и просвещения З. Хайдаров, лидер первичной организации Союза молодежи института А.Бердимуродов ответили на все заданные вопросы. В конце отчета кураторы групп высказали свои предложения и пожелания.