Vengriyaning Obuda universiteti vakillari bilan TIQXMMI Buxoro filiali vakillarining navbatdagi o’zaro xalqaro uchrashuvi bo’lib o’tdi
Vengriya mamlakatining Obuda universiteti vakillari TIQXMMI Buxoro filialiga tashrif buyurishdi. Uchrashuvda TIQXMMI Buxoro filiali direktori texnika fanlari doktori, professor Imomov Shavkat jaxonovich, Xalqaro hamkorlik bo’limi rahbari Qodir Sobirovlar va Obuda universiteti rektori professor Levante Kovaks va prorektori professor Dr. Pogatsnik Monikalar ishtirok etishdi.professor Levante Kovaks hozirgi kungacha O‘zbekiston va Vengriyaning oliy ta’lim sohasidagi hamkorligi, mavjud xalqaro loyihalar, qo‘shma ta’lim dasturlari haqida ma’lumot berdi.
O‘z navbatida TIQXMMI Buxoro filiali direktori tomonidan filialda tashkil etilgan loyihalar va kelajakda amalga oshirish ko‘zda tutilgan rejalar haqida ma’lumot berildi hamda Obuda universiteti bilan hamkorlik qilish bo‘yicha takliflar bildirildi. Tashrif so’ngida ikkala tomon ham o’z mehmondo’stligini bildirib o’tirishdi.

Состоялась очередная международная встреча представителей Университета Обуда в Венгрии и Бухарского филиала ТИИИМСХ
Представители Университета Обуда в Венгрии посетили Бухарский филиал ТИИИМСХ. На встрече присутствовали директор Бухарского филиала ТИИИМСХ доктор технических наук, профессор Имомов Шавкат Жахонович, руководитель отдела международного сотрудничества Кодир Собиров, ректор Университета Обуда профессор Леванте Ковач и руководитель отдела международного сотрудничества Моника Погатсник. Профессор Леванте Ковач рассказал о сотрудничестве Узбекистана и Венгрии в сфере высшего образования, существующих международных проектах, совместных образовательных программах.
В свою очередь, директор Бухарского филиала ТИИИМСХ рассказал об организованных в филиале проектах и планах по их дальнейшей реализации. Были высказаны предложения по сотрудничеству с Университетом Обуда. В конце визита обе стороны выразили свое гостеприимство.