Qoidani bilish foydali
16 aprel kuni 2-Talabalar turar joyida tarbiyachi pedagog, psixolog Sagdullayeva Dilorom tashabbusi bilan "Yo'l - qoidasi, umr - foydasi" mavzusida talabalar bilan davra suhbati uyushtirildi. Davra suhbatini Toshkent shahar IIBB YHXB Matbuot xizmati inspektori leytenant Davletshin Nail Ravilyevich olib bordi. Yosh avlodni hayotini asrash, ularning sog'lom va baquvvat kishilar qilib yetishtirish muhim vazifa hisoblanadi. O'zbekiston Respublikasida yo'l-transport harakati xavfsizligi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar shu maqsadga qaratilgandir.
Haqiqatan ham butun oquv yili davomida yo'lkalar, chorraha-yu, burulishlar, talabalar bilan gavjum bo'ladi. Ular qachon va qaysi yo'ldan yurishlarini borayotgan avtomobillarga duch kelishadi, yo'l belgilarini, yonayotgan svetofor chiroqlarini uchratishadi. Ko'cha va chorrahalarni kesib o'tishda ular yo'l harakati qoidasini yaxshi bilmoqlari va unga qat`iy rioya qilmoqlari zarurligi aytib o'tildi. Nail Ravilyevich talabalarni qiziqtirgan turli savollarga javob berdilar. Davra suhbati juda qiziqarli tarzda bo'lib o'tdi. GTS fakulteti dekan o'rinbosari Azimov Azam, GIM fakulteti kafedrasi o'qituvchisi Raxmonov B.M. va GIM, GTS, QSXET talabalari qatnashishdi.

Знать правила полезно
16 апреля по инициативе воспитателя-педагога психолога Сагдуллаевой Дилором в студенческом общежитии № 2 был организован круглый стол на тему: «Правила дорожного движения - правила жизни». На данное мероприятие был приглашен инспектор пресс-службы Ташкентского городского отдела внутренних дел лейтенант Давлетшин Наил Равилевич. Важнейшая задача - защитить подрастающее поколение и вырастить его здоровым и энергичным. Работа, проводимая в Республике Узбекистан в области безопасности дорожного движения, направлена на выполнение этих целей.
Действительно, участники дорожного движения обязаны знать и соблюдать Закон Республики Узбекистан «О безопасности дорожного движения», настоящие Правила и приведенные в них соответствующие требования сигналов светофора, дорожных знаков, дорожной разметки, а также неукоснительно выполнять требования лиц, регулирующих в пределах предоставленных им прав дорожное движение. Наил Равильевич ответил на все интересующие вопросы студентов. Беседа за круглым столом была очень интересной. В мероприятии приняли участие заместитель декана факультета ГТС Азимов Азам, преподаватель кафедры факультета МГР Рахмонов Б.М. и студенты факультетов ГТС, МГР, ЭСиВХ.