Kitobdan yaxshiroq do‘st yo‘q jahonda
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muxandislari institutining xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori, texika fanlari doktori professor Abdulhakim Salohiddinov ishtirokida, uning o‘zi bitirgan Namangan viloyati Kosonsoy tumanidagi Abu-Rayxon Beruniy nomli 1-sonli umumta’lim maktabi o‘quvchilari va o‘qituvchilari bilan "Kitob - ishonchli do‘st" mavzusida uchrashuv va maxsus tadbir o‘tkazildi.
Uchrashuvda tuman xalq ta’limi bo‘limi vakillari, Kosonsoy Transport va aloqa kasb-hunar kolleji direktori Islomjon Muminov, maktab o‘qituvchilari hamda yuqori sinf o‘quvchilari ishtirok etishdi. Uchrashuvda so‘zga chiqqanlar kitob va uning shaxs hamda jamiyat rivojidagi o‘rni haqida hayotiy misollar asosida qiziqarli fikrlar va maslahatlar berdilar.
O‘quvchilar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar. Uchrashuv so‘ngda TIQXMII prorektori maktab kutubxonasiga va a’lochi hamda iqtidorli talabalarga aniq va tabiiy fanlarga oid, shuningdek, ma’naviy va ma’rifiy va badiiy yo‘nalishlardagi qiziqarli kitoblarni topshirdi.

В мире нет лучше друга, чем книга
Проректор по международному сотрудничеству Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства Салохиддинов Абдулхаким Темирходжаевич провел встречу и специальное мероприятие с учащимися и учителями общеобразовательной школы № 1 имени Абу Райхон Беруни в Касансайском районе Наманганской области на тему: «Книга – твой лучший друг».
На встрече присутствовали представители районного отдела образования, директор Косонсойского колледжа транспорта и коммуникаций Исломжон Муминов, учителя школы и старшеклассники. Во время встречи выступающие на личном примере рассказали о роли книги в развитии личности и общества, высказали свои идеи и пожелания.
Учащиеся школы получили ответы на все интересующие их вопросы. В конце встречи проректор ТИИИМСХ подарил школьной библиотеке книги, а отличникам и талантливым ученикам - интересные книги по естественным наукам.