«Davlat kadastrlari» fanidan fan olimpiadasi
4 ta fan bo‘yicha talabalar fan olimpiadasi respublika II bosqichiga mezbonlik qilmoqda. Jumladan, “Davlat kadastrlari” mutaxassislik fanidan talabalar fan olimpiadasi respublika II bosqichi 15-16 may kunlari o‘tkazildi. 15-may kuni fan olimpiadasining ochilishi bo‘lib o‘tdi. Shu asnoda sinovlarga start berildi. Respublikamizning barcha hududlaridan jami 6 ta OTMlardan ishtirokchilar qatnashdi.
Respublika fan olimpiadasining ikkinchi bosqichi yuqori saviyada tashkil etildi. Kunning ikkinchi yarmida olimpiadaning dastlabki ikki turi bo‘yicha sinovlar o‘tkazildi.
Institutimiz tomonidan ishtirokchi talaba va ularning ilmiy rahbarlariga institut oshxonasida tushliklar tashkil etildi.
Olimpiadaning birinchi kuni yakunida madaniy tadbir tashkil etilib barcha ishtirokchilar Muqimiy nomidagi musiqali va drama teatriga tashrif buyurishdi.
16-may kuni talabalar fan olimpiadaning ikki turi ya’ni, Yozma ish va amaliy topshiriqni bajarish shartlari bo‘yicha o‘z bilim va ko‘nikmalarini sinovdan o‘tkazdilar.
Sinovlar yakunida hakamlar hay’ati a’zolari tomonidan 4 tur natijalari tekshirilib g‘oliblar aniqlandi.
1 Alimbayev Joldas Quanishbek o‘g‘li TIQXMMI Ismonov Shukrilloxon Rustamxon o‘g‘li “Davlat kadastrlari” kafedrasi assistenti.
2 Axmedova Madina G‘ayrat qizi Samarqand Davlat Arxitektura qurilish instituti Jo‘raqulov Doniyor Ochilovich “Bino va inshootlar kadastri” kafedrasi t.f.n. dotsenti
3 Jo‘rayev Qurbon Hafiz o‘g‘li TIQXMMI Buxoro filiali Hamidov Fayzullo Ramazonovich “Yer tuzish va yer kadastri” kafedrasi dotsenti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor T.Z.Sultonov natijalarni e’lon qilib, barcha ishtirokchilar institutimiz tomonidan taqdim etilgan esdalik sovg‘alari bilan taqdirladi.

Олимпиада по предмету «Государственные кадастры»
II этап Республиканской студенческой олимпиады проводился по 4 предметам. В частности, 15-16 мая состоялся II этап Республиканской студенческой олимпиады по предмету «Государственные кадастры». Церемония открытия олимпиады состоялась 15 мая. В олимпиаде приняли участие представители из шести вузов нашей республики.
Второй этап республиканской олимпиады был организован на высоком уровне. Во второй половине дня были проведены первые два тура испытаний.
В столовой института были организованы обеды для студентов и их научных руководителей.
В конце первого дня было организовано культурное мероприятие, все участники олимпиады посетили Узбекский государственный музыкальный театр имени Мукими.
16 мая студенты соревновались в двух турах олимпиады, а именно, в написании письменной работы и выполнении практических заданий.
В конце олимпиады члены жюри рассмотрели результаты 4 туров и определили победителей.
1 Алимбаев Жолдас Қуанишбек угли, ТИИИМСХ (руководитель: ассистент кафедры государственные кадастры Исмонов Шукриллохон Рустамхон угли).
2 Ахмедова Мадина Гайрат кизи, Самаркандский государственный архитектурно-строительный институт (руководитель: к.т.н., доцент кафедры кадастр зданий и сооружений Журақулов Дониёр Очилович).
3 Жураев Курбон Хафиз угли, Бухарский филиал ТИИИМСХ (руководитель: доцент кафедры землеустройства и земельного кадастра Хамидов Файзулло Рамазонович).
Проректор по научной работе и инновациям Т.З.Султонов объявил результаты олимпиады и от имени института вручил всем участникам памятные подарки. Подчеркнул итоги Олимпиады и пожелал всем успехов и победы.