Loyiha ijrosining 5 - kuni
Yurtboshimizning 5 ta muhim tashabbusini o'zida qamrab olgan va talabalarning faoliyatini mazmunli o'tkazish uchun Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti tomonidan Yoshlar haftaligi 2019 loyihasi o'tkazildi. 5-kun 5-tashabbus xotin-qizlar uchun tadbirlar, tanlovlar, intellektual o'yinlar va munozara debatlari bilan davom etdi. Dastlab erta tongdan 5-yakuniy kun uchun tayyorgarlik ishlari boshlab yuborildi. Soat 10:00 da Fakultetlar kesimida har bir fakultet alohida na'munali professor-o'qituvchi hamda chaqirilgan mehmon ayol ishtirokida fakultet talaba qizlar uchun "Yoshlik chog'imda" nomli davra suhbatlari o'tkazildi. Tashkil etilgan davra suhbatlarini Yoshlar bilan ishlash bo'yicha prorektor, institut psixologi, institut xotin-qizlar qo'mitasi raisi kuzatib borishdi. Albatta, barcha fakultetlarga minnatdorchilik bildiramiz. Ayniqsa, psixologimiz qizlar bilan ko'proq uchrashuvlar tashkil etishi kerak.
2.Talaba-qizlar o'rtasida badminton bo'yicha musobaqa o'tkazildi. Mana natijalar:
1-o'rin GM fakulteti
2-o'rin QXM fakulteti
3-o'rin YRB fakulteti
3.Munozara-debat o'yinlari yarim final va final o'yinlari bo'lib o'tdi.
1-o'rin SXTE va B fakulteti
2-o'rin QSXET va QXM fakulteti
3-o'rin yo'q!
3.Rus guruhlarda talaba-qizlar o'rtasida "Creative Shou" nomli tanlov o'tkazildi. Barcha fakultetlar erkin mavzuda juda yaxshi tayyorgarlik bilan kelganini chiqishlardan anglab olish qiyin emas edi deydi Bosh hakam Jamshid Komiljonov. "Men barcha jamoalarga rahmat aytaman" deydi hakamlar hay'ati a'zolaridan biri. Lekin, kamchiliklar uchun albatta uzr so'raymiz. Albatta, bu tanlov madaniyat saroyimiz ta'mirdan chiqgandan so'ng yana bir marotaba o'tkazamiz. Shunda, barchasi a'lo bo'ladi.
Hozircha natijalar quyidagicha: Ikkita 1-o'rin, ikkita 2-o'rin, 3-o'rin yo'q. Hakamlar xulosasi quyidagicha bo‘ldi.
1-o'rin SXTE va B fakulteti jamoasi hamda YRB fakulteti jamoasi;
2-o'rin GTQ fakulteti hamda QSXET fakulteti jamoasi;
4.Talabalar turar joyida Yoshlar haftaligi doirasida "Xalqaro talabalar kuni"ga bag'ishlab, talabalar uchun maxsus Yoshlar bilan ishlash bo'yicha prorektor tomonidan Konsert tashkil qilib berildi. Konsertda san'at ustalari hamda qo'shiqchilar ishtirok etishdi. Talabalar esa mazza qilib raqsga tushishdi.
5.Toshkent city bo'ylab sayohat tashkil etildi. Talabalar O'z yetakchilari bilan birga sayohatga borishdi.
6.Talabalar turar joyida Fakultetlararo talaba-qizlar o'rtasida "Brain ring"(Viktorina) o'yini o'tkazildi.
1-o'rin SXTE va B fakulteti talaba-qizlar jamoasi;
2-o'rin QXM fakulteti talaba qizlar jamoasi;
3-o'rin QSXET fakulteti talaba-qizlar jamoasi;
Barcha ishtirokchilarga katta rahmat aytamiz va g'oliblarni tabriklaymiz. Endi shuncha g'oliblarga nima berilar ekan deganlar ham albatta topiladi. "MILLION" QVZ  guruhi aytgandek maqtov yorlig'i, maqtov yorlig'i yoki faxriy yorliq emas. Aslini olganda bu ham e'tibor. Lekin, bu ham vatanimiz mulki. Biz esa g'oliblar uchun institut rektorining maxsus talabalar uchun kerakli sovg'alarini va diplomlarni tantanali topshiramiz. 17-noyabr Yakshanba soat 10:00 Mustaqillik metrosi Yoshlar ijod saroyi biz sizni taqdirlash marosimida kutamiz. Barcha institut jamoasini taklif etamiz. Taqdirlash bilan bir qatorda konsert dasturi ham bo'lib o'tadi. Kirish 9:30 da to'xtatiladi. Bizni kuzatib boring yorqin loyihalar oldinda.

Пятый день реализации проекта
Для реализации выдвинутых Президентом пяти инициатив и содержательного проведения свободного времени студентов первичной организацией Союза молодежи Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства был проведен проект «Неделя молодежи 2019». Пятый день реализации проекта продолжился мероприятиями для девушек, конкурсами, интеллектуальными играми и дебатами. Рано утром началась подготовка к пятому дню. В 10:00 на каждом факультете были проведены беседы за «круглым столом» на темы «Образцовый преподаватель», а для девушек с каждого факультета с участием женщин-гостей - «Ёшлик чоғимда». За «круглым столом» наблюдали проректор по работе с молодежью, психолог института, председатель женского комитета института. Конечно, мы благодарим все факультеты. В частности, психологу необходимо организовать побольше встреч с девушками.
2. Среди студенток были организованы соревнования по бадминтону. Результаты соревнований:
1 место - факультет гидромелиорации
2 место - факультет механизации сельского хозяйства и энергоснабжения сельского и водного хозяйства
3 место – нет!
3. Прошли полуфинальные и финальные игры-дебаты.
1 место – факультет организации и управления водного хозяйства
3. Состоялся конкурс «Креатив Шоу» среди девушек из европейских групп. Из выступлений было нетрудно понять, что все факультеты были очень хорошо подготовлены к свободным предметам, сказал главный судья Жамшид Комилжонов. «Я благодарю все команды», - сказал один из членов жюри. Но мы сожалеем о недостатках. Конечно, этот конкурс будет проводиться сразу после реконструкции нашего Дворца культуры. Тогда все будет отлично.
Пока что результаты следующие: два 1-х места, два 2-х мест, 3-е место- нет. Заключение комиссии было следующим:
1 место - команда факультета организации и управления водного хозяйства и управление земельными ресурсами
2 место - команда факультета гидротехнического строительства и факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства;
4. В студенческом общежитии для студентов в рамках Недели молодежи в честь Международного дня студентов проректором по работе с молодежью был организован специальный концерт. В концерте приняли участие артисты и певцы.
5. Была организована поездка в Ташкент-сити. Студенты путешествовали со своими руководителями.
6. В студенческом общежитии была проведена игра «Брейн-ринг» (Интервью) между студентами факультетов.