Maktab o’quvchilari uchun TIQXMMIda ochiq eshiklar kuni
Institut haqida yoshlar o’rtasida ma’lumotni ommaviylashtirish maqsadida abituryent yoshlarga va bitiruvchi sinf o’quvchilari uchun institutda yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar bilan tanishtirish maqsadida ochiq eshiklar kuni tashkil etilmoqda. Shunday uchrashuvlardan yana biri Toshkent shahar Yakkasaroy tumani 26-maktabning 11-sinf o’quvchilari uchun tashkil etildi.
Maktab o’quvchilariga “TJICHAB” kafedrasi assistenti Ozodov E.O. tomonidan institutda yaratilgan sharoitlar, talabalar uchun mavjud bo’lgan imkoniyatlar va ta’lim jarayoni haqida ma’lumot berildi. O’quvchilar institutimiz pilot kafedrasi “A&B engineering” ilmiy labaratoriyasi va Festo o’quv labaratoriyalari bilan yaqindan tanishdilar. Bundan tashqari qisqacha davra suxbatida OTM hujjat topshirish, kirish imtixonlari va talabalikning nega oltin davr ekanligi haqida do’stona suxbat olib borildi.

День открытых дверей в TИИИМСХ для учащихся школ
В целях популяризации информации об институте среди молодежи для абитуриентов и учащихся выпускных классов был организован день открытых дверей, чтобы ознакомить их с условиями и возможностями, созданными в институте. Такая встреча была организована для учеников 11 класса школы № 26 Яккасарайского района Ташкента.
Ассистент кафедры автоматизации и управления технологическим процессом и производством Озодов Э.О. предоставил учащимся информацию об условиях, созданных в институте, об имеющихся возможностях для обучения студентов. Учащиеся поближе ознакомились с научной лабораторией пилотной кафедры «A&B engineering» и учебными лабораториями Festo. Был организован и проведен круглый стол. Учащиеся смогли задать вопросы и получить ответы на все интересующие их вопросы.