Talabalikka bir qadam
2021-yilning 16-aprel kuni Toshkent shaxar, Shayxontohur tumani kasb-hunar maktabining bir guruh o‘qituvchilari hamda 35 nafar maktab o‘quvchilari “Talaba-yoshlar bilan uchrashuv” hamda “Talabalikka bir qadam” deb nomlangan tadbir marafonni amalga oshirish maqsadida Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutiga tashrif buyurishdi.
Tadbir-marafonni o‘tkazishdan asosiy maqsad maktab o‘quvchilarini oliy ta’lim muassasasi hayoti bilan yaqindan tanishtirish, ularni kasbga yo‘naltirish bo‘yicha ko‘nikmalarini shakllantirishdan iborat bo‘ldi.
Tashrif davomida o‘quvchilar institut o‘quv binolari, axborot resurs markazi, Abdulla Oripov nomidagi muzey, Abdulla Oripov nomidagi yoshlar bog‘i, institut sport zallari, laboratoriya xonalari hamda talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishishdi. Tashrif o‘quvchilar uchun qiziqarli va mazmunli kechdi.

Один шаг до студенчества
16 апреля 2021 года группа учителей и 35 школьников профтехучилища города Ташкента Шайхантахурского района посетила Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, чтобы принять участие в марафоне под названиями «Встреча со студенческой молодежью» и «Один шаг до студенчества».
Основная цель марафона - ознакомить учащихся с жизнью вуза, развить навыки профориентационной работы.
В ходе визита студенты ознакомились с учебными корпусами института, информационно-ресурсным центром, музеем имени Абдуллы Арипова, парком молодежи имени Абдуллы Арипова, спортивными залами института, лабораторными помещениями и условиями, созданными для студентов. Визит был интересным и познавательным для студентов.