Shoira Zulfiyaxonimga bag‘ishlandi
"Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash" fakulteti xotin – qizlar Kengashi raisasi N. Xolikovaning tashabbusi bilan joriy yilning 22 fevral kuni fakultetning talaba – yoshlari ishtirokida shoira Zulfiyaxonimning tavallud kuni munosabati bilan ma’naviy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirga “Zulfiya” mukofoti sovrindorlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universtiyeti Magistratura bo‘limi magistranti Xoljigitova Dilbarxon Bahodir qizi hamda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti "Iqtisodiyot" fakulteti talabasi Masharipova Ruhsora Olimjonovnalar mehmon sifatida tashrif buyurishdi va shoira Zulfiyaxonim hayoti va ijodi haqida davra suhbati tashkil etishdi hamda shoiramizning she’rlarini yoddan o‘qib mushoira o‘tkazishdi.
Tadbir juda chiroyli va ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi. Yoshlarda she’riyatga bo‘lgan ehtiroslari yanada oshdi.
"Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash fakulteti Ma’naviy–ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari I.Raximov axboroti

Посвящается поэтессе Зульфие
По инициативе председателя женского совета факультета «Механизации сельского хозяйства» по случаю дня рождения поэтессы Зульфии 22 февраля 2019 года было проведено духовное мероприятие с участием студентов факультета.
В качестве гостей наш институт посетили победители премии имени Зульфии магистрантка отдела магистратуры Узбекского государственного университета мировых языков Холжигитова Дилбархон Баходир кизи и студентка факультета «Экономики» Ташкентского государственного экономического университета Машарипова Рухсорой Алимжановна. Они организовали круглый стол, который был посвящен жизни и творчеству поэтессы Зульфии, и прочитали наизусть ее стихотворения.
Мероприятие было очень красивым и оставило у всех приятное впечатление. Интерес к поэзии у студентов возрос.
Информация заместителя декана по духовно-просветительской работе факультета «Механизации сельского хозяйства» И.Рахимова.