O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 16.01. 2020 yil № 87-04-149 – sonli buyrug‘ini ijrosi sifatida GM fakulteti talaba qizlari o‘rtasida «Qizlar davrasi» ko‘rik tanlovining 1 - bosqichi o‘tkazildi. Ko‘rik-tanlovda Institut xotin-qizlar qo‘mitasi raisasi Z. Xafizova, GM fakulteti dekani A. Fatxullaev, fakultet xotin-qizlar qo‘mitasi raisasi Z. Beknazarova, yoshlar bilan ishlash buyicha dekan muovini O. Xayrullaev va boshqa o‘qituvchilar qatnashishdi.
Ko‘rik-tanlovda fakultetning 5 ta talaba qizlari ishtirok etishdi va SXM 104 guruh talabasi Raximova Navbaxor tanlovning 4 ta sharti bo‘yicha g‘olib deb topildi va 2–bosqichga yo‘llanma berildi.
Bunday tadbirlar talabalarda millat va davlatning taraqqiyoti yulida o‘z kuchini ayamaydigan fidoiy insonlar qilib tarbiyalashda vatanparvarlik hissini uyg‘otadi.

Во исполнение приказа Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 87-04-149 от 16.01.2020 года среди студенток факультета гидромелиорации состоялся 1- этап конкурса «В кругу девушек». В конкурсе приняли участие председатель комитета женщин института З. Хафизова, декан факультета гидромелиорации А. Фатхуллаев, председатель комитета женщин факультета З. Бекназарова, заместитель декана по работе с молодежью О. Хайруллаев и преподаватели факультета.
В конкурсе приняли участие 5 студенток факультета. Студентка 104 группы МСХ Рахимова Навбахор была объявлена победителем по 4-м условиях конкурса и получила путевку во второй тур.