Kasbga yo‘naltirish hayotga tayyorlashdir
Yoshlarni imtihonga emas, balki hayotga tayyorlash manfaatlidir. Shunday ekan bu boradagi targ‘ibot masalasi har qachongidan ham muhimdir. “Ekologiya va suv resurslarini boshqarish” kafedrasi professori N.E Boboyevich tomonidan 27.02.2021 kuni Mirzo Ulug’bek tumanidagi 27-umumtaʼlim oʼrta maktabning 11 - sinf bitiruvchilari bilan kasbga yo’naltirish bo’yicha uchrashuv oʼtkazdi.
Institutdagi fakultetlar va yo’nalishlar haqida keng qamrovli tushunchalar berdi. Bitiruvchilar bilan oʼtkazilgan qizgʼin muhokamada institutimiz bitiruvchilari kelajakda qaysi korxonalarda ish faoliyatlarini olib borilishlari mumkinligi haqidagi savollarga javob berdi.

Профориентация - подготовка к жизни
Правильно сориентироваться, найти свое место в огромном мире профессий сложно, особенно молодому человеку, окончившему школу. Он должен остановить свой выбор на профессии, важной для него, нужной обществу и соответствующей запросам и интересам рынка труда. Помочь юноше или девушке найти свое место в жизни и призвана профориентация.
27 февраля 2021 года профессор кафедры экологии и управления водными ресурсами Н.Е. Бобоевич организовал встречу с учащимися 11 класса общеобразовательной школы № 27 Мирзо-Улугбекского района. Он рассказал учащимся о факультетах и направлениях института.