“O‘zdaverloyiha” da dars tashkil etildi
“Yer resurslarini boshqarish” fakul’teti 5410700-Yer tuzish va yer kadastri ta’lim yo‘nalishi 4 bosqich 7-guruh talabalari uchun 3.12.2019 yil “O‘zdaverloyiha” DILI kafedra filialida 5+1 tizimi bo‘yicha navbatdagi dars mashg‘ulotlari “Yerdan foydalanish” kafedrasi o‘qituvchisi Yu.Usmanov rahbarligida tashkil etildi.
“O‘zdaverloyiha” da tashkil etilgan Yer tuzishni loyihalashni avtomatlashgan tizimlari fani bo‘yicha dars mashg‘ulotlarini loyihalash institutining yetakchi mutaxassislari olib borishdi va talabalarning qiziqtirgan savolariga javoblar berishdi.Tashkil etilgan dars talabalar uchun foydali bo‘ldi va muntazam asosida dars mashg‘ulotlarini tashkil etilishiga kelishib olindi. Dars jarayonidan olingan lavhalar.

Организовано занятие в институте «Уздаверлойиха»
3 декабря 2019 года для студентов 4 курса 7 группы направления образования «Земельного кадастра и землепользования» факультета управления земельными ресурсами в Государственном научно-проектном институте «Уздаверлойиха» под руководством преподавателя кафедры землепользования Ю.Усманова было организовано очередное практическое занятие по системе «5+1».
Занятие по предмету «Автоматизированные системы проектирования землеустройства» провели ведущие специалисты института, они ответили на все интересующие вопросы студентов. Занятие вызвало большой интерес у всех присутствующих. Было решено организовывать такие занятия регулярной основе. Кадры учебного занятия.