Tomoshabin madaniyati qachon shakllanadi
Inson ma’naviyatini tarbiyalashda teatr san’atining o‘rni beqiyos. Zero, san’at insonni ma’naviy jihatdan boyitadi, ijodiy qobilyatini rivojlantiradi, ezgulik sari yetaklaydi. Yaqinda “Yer resurslarini boshqarish” fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan muovini H.Eshova hamda fakultet murabbiylar kengashi raisi A.Muqimov boshchiligida fakultetining 10 ga yaqin guruh va 300ga yaqin talaba-yoshlari spektaklga tushib, yuqoridagi gap naqadar to‘g‘ri ekaniga yana bir marta amin bo‘lishdi.
O‘zbekiston davlat drama teatrida Said Ahmadning xajviy hikoyalari asosida (sahnalashtiruvchi rejissyor S. Meliev) spektakl namoyish etildi. Ushbu spektaklda bir mahallada yashovchi qo‘shnilarning munosabatlari kulgu orqali yoritib berilgan. Spektakl satirik komediya janrida bo‘lib, muammolar va vaziyatlar kulgili tarzda ifoda etildi. Ushbu spektakl talabalarda katta taassurot qoldirdi.

Формирование зрительской культуры
Неоценима роль театрального искусства в развитии духовности человека. Ведь искусство духовно обогащает человека, развивает его творческие способности и ведет к добру. В мероприятии под руководством заместителя декана по делам молодежи Х.Эшовой и председателя кураторского совета А. Мукимовой приняли участие около 10 групп и около 300 студентов факультета управления земельными ресурсами.
В Узбекском государственном драматическом театре поставили спектакль по мотивам юмористических рассказов Саида Ахмада (режиссер С. Мелиев). Спектакль рассказывает об отношениях соседей, живущих по соседству, через смех. Спектакль выполнен в жанре сатирической комедии, в которой проблемы и ситуации выражаются юмористически. Этот спектакль произвел на студентов огромное впечатление.