TIQXMMI Buxoro filiali o’qituvchisi Nasibaxon Ibodova xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda o’z ma’ruzasi bilan ishtirok etdi
TIQXMMI Buxoro fliali oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasi assistenti Nasibaxon Ibodova Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi, Fanlar akademiyasi, Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi, Madaniyat vazirligi, Tashqi ishlar vazirligi hamda Qashqadaryo viloyati hokimligi hamkorligida oʻtkazilgan Amir Temur tavalludining 685-yilligi munosabati bilan “Amir Temur – dunyo olimlari va adiblari nigohida” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda ishtirok etdi.
Dunyoning 14 davlatidan 20 dan ortiq olimlar ishtirok etgan anjumanda “Ibrohim Moʻminov talqinida Amir Temur shaxsiyati” mavzusidagi materiallari bilan maʼruza qilib, xorijiy olimlar eʼtirofiga sazovor boʻldi. Ozarbayjon Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi va dramaturg Yunus Oʻgʻuz oʻz qalamiga mansub kitobini Nasibaxon Ibodovaga sovgʻa qildi.

Преподаватель Бухарского филиала ТИИИМСХ Ибадова Насибахон выступила с докладом на международной научно-практической конференции
В связи с 685–летием со дня рождения Амира Темура состоялась международная научно-практическая конференции на тему «Амир Темур глазами ученых и литераторов мира», организованная Республиканским центром духовности и просвещения, Академией наук, Министерством высшего и среднего специального образования, Министерством культуры, Министерством иностранных дел и хокимиятом Кашкадарьинской области. Активное участие в этой конференции приняла ассистент кафедры узбекского языка и литературы Бухарского филиала ТИИИМСХ Ибадова Насибахон.
На конференции, в которой приняли участие более 20 ученых из 14 стран мира, Ибадова Насибахон выступила с докладом на тему «Личность Амира Темура в интерпретации Ибрагима Муминова» и получила признание от зарубежных ученых. Член Союза писателей Азербайджана, писатель и драматург Юнус Огуз подарил ей свою книгу.