Beshta muhim tashabbusning ijrosi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularni bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo‘yicha beshta muhim tashabbusning ikkinchi tashabbusida “Yoshlarni jismoniy chiniqtirish va sport sohasida qobiliyatini namoyon qilishlari uchun zarur sharoitlarni yaratib berish” masalasi keltirilgan.
Ushbu beshta muhim tashabbusning ikkinchi tashabbusi ijrosini ta’minlash maqsadida “Elektrotexnologiyalar va elektr jihozlaridan foydalanish” kafedrasi assistenti A. Turdiboev va S. Nomozovlar boshchiligida 5430200-“Qishloq xo‘jaligi energiya ta’minoti” yo‘nalishi 1 bosqich 101-102 guruh talabalari o‘rtasida futbol musobaqasi o‘tkazildi. Musobaqa 101-guruh talabalari 3-1 hisobida g‘alaba qozondi. Institutimizning barcha 1 bosqich talabalarini futbol musobaqasida bellashish uchun taklif qilamiz.

Выполнение пяти важных инициатив
Глава нашего государства выдвинул пять важных инициатив по организации социальной, духовно-просветительской работы по новой системе. Вторая инициатива - физическая закалка молодежи, создание необходимых условий для проявления ею своих способностей в спорте.
Для обеспечения реализации второй инициативы под руководством ассистентов кафедры использования электротехнологий и электротехники А. Турдибоева и С. Номозова были организованы футбольные соревнования между студентами 1 курса 101 и 102 групп направления образования 5430200 - «Энергоснабжение сельского хозяйства». Студенты 101-й группы победили со счетом 3: 1. Приглашаем всех студентов 1 курса нашего института принять участие в футбольных соревнованиях.