Investitsiya – iqtisodiy taraqqiyot omili
2021-yil 3-aprel kuni “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti binosidagi ATB “Turonbank” xonasida moliya banki tizimidagi dolzarb masalalar, iqtisodiyotning real sektorida olib borilayotgan islohotlarga bag‘ishlangan navbatdagi seminar bo‘lib o‘tdi. Seminarda “Loyihalarni milliy valyutada kreditlar masalalari” mavzusida ATB “Turonbank”ning Investitsiya faoliyatini mkvofiqlashttirish va loyihalarni boshqarish Markazi direktor o‘rinbosari Amirov O‘ktam Usmon o‘g‘li ma’ruza qildi.
Seminar ishtirokchilarini tadbirkorlik ishni boshlash uchun bank kreditlari olish mexanizmlari masalasi qiziqtirdi. Ma’ruzachiga bankdan kredit olish tartibi to‘g‘risidagi ko‘plab savollar berildi. Har bir savolga aniq va tushunarli javoblar olishdi. Seminarda ishtirok etgan talabalarda bankka ishga kirish jarayoni bilan bog‘liq masalalar ko‘proq qiziqtirdi. Ma’ruzachi ularning barcha savollariga to‘liq javoblar berdi. Bankka ishga qabul qilinish jarayonida o‘rnatilgan tartib bilan seminar ishtirokchilarini tanishtirdi. Seminar fakultet professor-o‘qituvchilari, magistr va talabalari uchun foydali bo‘ldi.

Инвестиции - фактор экономического развития
3 апреля 2021 года в аудитории АКБ «Туронбанк» факультета организации и управления водным хозяйством прошел очередной семинар по актуальным вопросам финансово-банковской системы, реформам в реальном секторе экономики. Заместитель директора Центра координации инвестиционной деятельности и управления проектами АКБ «Туронбанк» Амиров Уктам Усмон углы выступил на семинаре с докладом на тему «Вопросы кредитования проектов в национальной валюте».
Участников семинара интересовали механизмы получения банковских кредитов для открытия бизнеса. Докладчику были заданы вопросы, касающиеся порядка получения кредита в банке. На каждый вопрос они получили четкие и подробные ответы. Студентов, принявших участие в семинаре, больше интересовали вопросы, связанные с процессом трудоустройства в банке. Амиров У. предоставил участникам семинара информацию о процедурах, которые устанавливаются в процессе приема на работу в банк. Семинар был полезен и преподавателям, и магистрантам, и студентам.