O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iqtidorli yoshlarni aniqlash va yuqori malakali kadrlar tayyorlashning uzluksiz tizimini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2019-yil 3-maydagi PQ-4306-sonli qarorida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida joriy yilning 29-30 mart kuni institutimizning 2, 3 va 4 - bosqich talabalari o‘rtasida “Elektrotexnikaning nazariy asoslari” fanidan Respublika fan olimpiadasining I (institut) bosqichi bo’lib o’tdi. I bosqichda jami 21 nafar talaba ishtirok etdi.
Natijalarga binoan g’oliblarga esdalik sovg’alari topshirildi. I bosqich yakunlari bo‘yicha eng yuqori ball to‘plagan QSXET fakulteti 302-guruh talabasi Nuraliyev Sardor g‘olib deb topildi va Respublika fan olimpiadasining II bosqichida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi.

Первый этап Республиканской предметной олимпиады
В целях обеспечения реализации задач, изложенных в Постановлении Президента Республики Узбекистан от 3 мая 2019 года № ПП-4306 «О мерах по организации непрерывной системы выявления одаренной молодежи и подготовки высококвалифицированных кадров» 29-30 марта 2021 года прошел первый отборочный этап Республиканской предметной олимпиады по предмету «Теоретические основы электротехники» среди студентов 2, 3 и 4 курсов института. В первом этапе приняли участвие 21 студента.
Победители были награждены памятными подарками. Нуралиев Сардор, студент 302-й группы факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства, набравший наивысший балл в первом туре, стал победителем и получил право участвовать во втором туре Республиканской предметной олимпиады.