Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni, Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligining 2021-yil 29 -apreldagi 202-sonli buyrugʼi ijrosini taʼminlash yuzasidan, Toshkent shahar Mirzo-Ulugʼbek tumanidagi “Shaxrisabz” M.F.Y. bilan TIQXMMI “Suv xoʼjaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti hamkorligida Prezidentimizning 5 ta muhim tashabbusi doirasida 2021 yil 4 iyun kuni mahalla yoshlari va faollari ishtirokida sportning shaxmat-shashka turi boʼyicha musoboqa oʼtkazildi.
Tadbirda “Shaxrisabz” M.F.Y. raisi Koshetova Jumabike Tanirbergenovna, Raisning oila, xotin-qizlar va ijtimoiy-maʼnaviy masalalar boʼyicha oʼrinbosari Karabaeva Matluba Sobirovna, shuningdek, fakultet dekani R.Xakimov, dekan oʼrinbosari J.Turdiev, “Ingliz tili” kafedrasi mudiri F.Begov, “Menejment” kafedrasi katta oʼqituvchisi А.Mamasadikov, G.Xolmuratova hamda J.Ibragimovlar ishtirok etishdi. Sport musoboqasi mahalla yoshlarida katta qiziqish uygʼotdi. Musoboqa yakunida gʼoliblarga kitoblar va sovgʼalar topshirildi.

В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан №УП-6208 года 20.04.2021года «О дополнительных мерах по поддержке предпринимательской деятельности, содействию занятости, социальной защите и содержательной организации свободного времени молодежи» и исполнения приказа Министерства высшего и среднего специального образования № 202 от 29 апреля 2021 года 4 июня 2021 года в махалле «Шахризабс» Мирзо-Улугбекского района в сотрудничестве с факультетом организации и управления водного хозяйства были проведены соревнования по шахматам и шашкам.
В мероприятии приняли участие Председатель махалли «Шахрисабз» Кошетова Джумабике Танирбергеновна, заместитель председателя по делам семьи, женщин и социально-духовным вопросам Карабаева Матлуба Собировна, а также декан факультета Р.Хакимов, заместитель декана Ж.Турдиев, заведующий кафедрой «Английского языка» Ф.Бегов, старшие преподаватели кафедры «Менеджмент» А.Мамасадиков, Г.Холмуратова и Ж.Ибрагимов. По окончании конкурса победителям были вручены книги и подарки.