Magistrlik himoyalari muvaffaqiyatli o‘tdi.
2021-yilning 7-iyun kuni “Elektrtexnologiyalar va elektr jihozlaridan foydalanish” kafedrasi 5A430501-Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti mutaxassisligi magistrantlari magistr akademik darajasini olish uchun dissertatsiya himoyalarini o‘tkazildi.
Davlat attestatsiya komissiyasi yig‘ilishini magistratura bo‘limi boshlig‘i A.Yangiev ochib berdi. Shundan so‘ng davlat attestatsiya komissiyasi magistrantlarning barcha hujjatlari me’yoriy talablar bo‘yicha tayyorlanganligi va ular dissertatsiya himoya qilishlariga ruhsat berdi. Barcha magistrantlar dissertatsiya ishlarini muvaffaqiyatli himoya qilishdi va “Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” mutaxassisligi bo‘yicha magistr akademik darajasi uchun tavsiya etildilar. Biz ham yosh magistrantlarimizning kelgusi faoliyatlariga muvaffaqiyatlar tilab qolamiz.

Магистерские диссертации успешно защищены
7 июня 2021 года на кафедре электротехнологий и эксплуатации электрооборудования прошла защита магистерских диссертации по специальности 5A430501-Энергоснабжение сельского и водного хозяйства.
Заседание Государственной аттестационной комиссии открыл начальник отдела магистратуры А.Янгиев. Государственная аттестационная комиссия подтвердила, что все документы магистров подготовлены в соответствии с нормативными требованиями. Все магистры успешно защитили диссертации и были рекомендованы для получения степени магистра по специальности 5A430501-Энергоснабжение сельского и водного хозяйства.