Amaliy ishlarga tahliliy nazar
2020 yil 11 mart kuni B-o‘quv binosi 108-auditoriyasida “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti guruh murabbiylari bilan Institut murabbiylar kengashi raisi Z.Ismailova, Yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Z.Haydarov va “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti dekani R.Xakimovlar ishtirokida fakultetda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirish va qilingan ishlar tahlili yuzasidan uchrashuv o‘tkazildi.
Yig‘ilishni fakultet dekani R.Xakimov kirish so‘zi bilan ochib berib, oldimizda turgan vazifalar, ma’naviy-ma’rifiy ishlarning holati va amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar xususida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Yig‘ilishda murabbiylar kengashi raisi Z.Ismailova so‘zga chiqib, murabbiylik ishlarini tartibga soluvchi mezonlar va murabbiylar oldida turgan vazifalar, shuningdek, murabbiylik faoliyatini jonlantirish borasida talablar bo‘yicha tushuntirish va fikr mulohazalari bilan o‘rtoqlashdi.
Yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Z.Haydarov so‘zga chiqib, murabbiylar tomonidan olib borilayotgan ishlarni sarhisobi va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar va ularni bartaraf etish yuzasidan murabbiylar oldida turgan vazifalar xususida tushuntirish ishlarini olib borib, barcha murabbiylarni o‘z faoliyatlarini Prezidentimiz tomonidan 2019 yil 3 mayda “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-4307-sonli qabul qilingan qarori asosida yo‘lga qo‘shish yuzasidan takliflarini bildirib o‘tdi. Yig‘ilish so‘ngida murabbiylar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javoblar oldilar.

Аналитический обзор практической работы
11 марта 2020 года в аудитории 108 учебного корпуса «Б» для обсуждения эффективности духовно-просветительской работы, проводимой на факультете, состоялась встреча с кураторами групп факультета организации и управления водным хозяйством с участием председателя совета кураторов института З.Исмаиловой, начальником отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения З.Хайдаровым и деканом факультета организации и управления водного хозяйства Р.Хакимовым.
Со вступительной речью встречу открыл декан факультета Р. Хакимов, который рассказал о задачах, которые необходимо решить, высказал свое мнение о состоянии духовно-просветительской работы. В своей речи председатель совета кураторов института З.Исмаилова поделилась своим мнением и замечаниями по работе кураторов, рассказала о критериях кураторской работы и проблемах, с которыми сталкиваются кураторы.
Начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения З. Хайдаров высказал свои мнения и предложения о Постановлении Президента Республики Узбекистан №ПП-4307 от 03.05.2019 года «О дополнительных мерах по повышению эффективности духовно-просветительской работы». В конце встречи кураторы получили подробные ответы на свои вопросы.