O‘zbekiston Qahramoni, xalq shoiri Abdulla Oripov she’ri, O‘zbekiston xalq artisti, atoqli kompozitor Mutal Burhonov musiqasi asosida yaratilgan madhiyamizda musaffo osmonimiz, baxtli va farovon hayotimiz, xalqimizning asriy orzulari, kelajakka yorug‘ umidi va mustahkam ishonchi teran ifodalangan.
“O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi qabul qilinganligining 27 yilligi” munosabati bilan TIQXMMI Qarshi filialida “Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi” tomonidan 10 dekabr kuni ushbu sanaga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi, Qashqadaryo viloyat bo‘limi boshlig‘i, o‘rinbosarlari L.Qambarov, S.Norqulov hamda O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qashqadaryo viloyati boshqarmasi komandiri leytenant J.Yo‘ldoshevlar ishtirok etishdi. Tadbir barcha yig‘ilganlar tomonidan Davlat Madhiyasini ijro etilishi bilan boshlandi.
Davlatimiz madhiyasi qudratli kuchga ega. Ona Vatanini sevgan, o‘zi tug‘ilib o‘sgan yurtga o‘zini daxldor deb bilgan har bir kishi uning qudrati-yu zalvorini his qilishi, shubhasiz.

Государственный гимн
10 декабря 1992 года был принят закон «О Государственном гимне Республики Узбекистан». Государственный гимн Республики Узбекистан является символом государственного суверенитета страны. На музыку композитора Мутала Бурханова известный поэт Абдулла Арипов написал стихи. Каждое слово гимна воплощает в себе вековые мечты и чаяния народа, светлые надежды и твердую уверенность в завтрашнем дне, каждый поэтический образ, каждая метафора отвечают национальному менталитету народа, имеют глубокий философский смысл.
10 декабря в Каршинском филиале ТИИИМСХ состоялось духовно-просветительское мероприятие, посвященное 27-летию принятия Государственного гимна Республики Узбекистан. Мероприятие было организовано отделом по работе с молодежью, духовностью и просвещением. Мероприятие началось с исполнения Государственного гимна.
В мероприятии приняли участие представители Республиканского центра духовности и просвещения, заместители руководителя Кашкадарьинского областного отдела Л. Камбаров, С. Нуркулов и командир Кашкадарьинского областного управления Национальной гвардии Республики Узбекистан лейтенант Ж. Юлдашев. Каждый человек, считающий себя частицей этого народа, этой страны, слушая гимн, черпает в нем силу и ощущает безграничную любовь к стране и народу, клянется сам себе беззаветно служить Родине.