2019 yil 10 dekabr kuni 2-TTJning 4-tashabbus xonasida “Qishloq va suv xo‘jaligini energiya ta’minoti” fakulteti 1-kurs, 2-kurs, 3-kurs talabalari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘lib o‘tdi.
O‘yinda "Qishloq va suv xo‘jaligini energiya ta’minoti" fakulteti dekani A.J.Isaqov, Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan muovini A.N.Botirov, TJIChAB kafedrasi dotsenti Sh.Raxmonov va Fakultet Yoshlar yetakchisi F.Maxmudovlar ishtirok etishdi. Hakam 3-kurs talabasi Otabekov Muxammadsoli yuqori saviyada olib bordi. Mamlakatimizda aholi, ayniqsa, yoshlarning kitobga qiziqishini oshirish, mutolaa madaniyatini yuksaltirishga alohida e’tibor qaratilib, bu borada barcha sharoit va imkoniyatlar yaratilmoqda.
Xususan, Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusning to‘rtinchisi yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ular o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilishdir. Xususan, "Zakovat" intellektual o‘yinida 1-kurs, 2-kurs, 3-kurs talabalari iborat 3 ta jamoalar ishtirok etishdi. Ushbu o‘yinda 1-o‘rinni 2-kurs talabalari jamoasi, 2-o‘rinni 1-kurs talabalari jamoasi va 3-o‘rinni 3-kurs talabalari jamoasi egallashdi. Jamoalarga fakultet rahbariyati tomonidan sertifikat va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

10 декабря 2019 года в студенческом общежитии № 2 состоялась интеллектуальная игра «Заковат» среди студентов 1, 2 и 3 курсов факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства.
В мероприятии приняли участие декан факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства Исаков А.Ж., заместитель декана по работе с молодежью А.Н. Ботиров, доцент кафедры автоматизации и управления технологическим процессом и производством Ш.Рахмонов и лидер Союза молодежи Ф.Махмудов. В нашей стране особое внимание уделяется повышению интереса людей, особенно молодежи к книгам, повышению культуры чтения, в этом направлении создаются все условия и возможности.
В частности, четвертая из пяти важных инициатив, выдвинутых главой нашего государства, заключается в организации системной работы по повышению духовности молодежи, широкой пропаганде чтения книг. В интеллектуальной игре «Заковат» приняли участие три команды: студенты 1, 2 и 3 курсов. 1 место заняла команда студентов 2 курса, 2 место – команда студентов 1 курса и 3 место – команда студентов 3 курса. Команды были награждены грамотами и памятными подарками руководством факультета.