Suv muammosi – jamiyat muammosi
2019 - yil 12-14 - mart Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutida "22 - mart Butunjahon suv kuni" munosabati bilan tashkil etilgan "Suv muammosi – jamiyat muammosidir: uning yechimi hech kimning nazaridan chetda qolmasligi kerak" nomli Respublika tanlovi ochiq deb e‘lon qilindi.
Tanlov Birlashgan millatlar tashkilotining O‘zbekistondagi Taraqqiyot dasturi, Yevropa Ittifoqining O‘zbekiston qishloq hududlarida suv resurslarini barqaror boshqarish dasturi, O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligi va Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti hamkorligida tashkil etildi va o‘tkazilmoqda.
Tanlovda ishtirok etish uchun Respublika miqyosida 200 dan ortiq ishtirokchilar ro‘yxatdan o‘tishdi. 12 - mart kuni tanlovning birinchi va ikkinchi bosqichlari yuqori saviyada tashkil etildi va o‘tkazildi. G‘oliblar 14 - mart kuni bo‘lib o‘tadigan Taqdirlash marosimida e‘lon qilinadi hamda taqdirlanadi. Eng qizg‘in bosqichlar hali oldinda tashrif buyuring, kuzating va o‘zingiz uchun kerakli ma‘lumotlarga ega bo‘ling. Bizni kuzatib boring.

Проблема воды - проблема общества
В связи с празднованием всемирного дня воды 12-14 марта 2019 года Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства объявил об открытии республиканского конкурса на тему: «Водная проблема - проблема общества: никто не должен оставаться в стороне от ее решения».
Конкурс был организован и проведен Ташкентским институтом инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Министерством водного хозяйства Республики Узбекистан, Программой ЕС по устойчивому управлению водными ресурсами в сельской местности Узбекистана, Программой развития ООН в Узбекистане.
На Республиканском уровне для участия в конкурсе было зарегистрировано более 200 участников. 12 марта были организованы и проведены первый и второй этапы конкурса. 14 марта на церемонии награждения будут объявлены и награждены победители конкурса. Самые интересные этапы еще впереди. Следите за нами и получайте необходимую для вас информацию.
Выражаем благодарность руководству института, членам комиссии, рабочей группе, которые активно помогали в организации конкурса.