Navbatdagi seminar-trening
2021-yilning 10-aprel kuni «Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish» fakulteti «Iqtisodiyot» kafedrasi tashabbusi bilan talabalarning amaliy bilimlarini mustahkamlash hamda bitiruvchi kurs talabalarini mamlakatimizdagi mavjud kompaniyalar amaliyoti bilan tanishtirish yuzasidan seminar-trening tashkil etildi. Seminar-trening «Sug‘urta faoliyati. O‘zbekistonda sug‘urta bozori» mavzusida tashkil etildi. Unda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Tulaboev A’zam hamda ST MCHJ Shaxsiy sug‘urtalash departamenti direktori Raxmonov Oybek ishtirok etdi.
SHuningdek, tadbirda Iqtisodiyot kafedrasi mudiri dots. B.Sultanova, kafedra professor-o‘qituvchilaridan prof. S.Umarov, kata o‘qituvchi S.Eshmatov, ass. J. Namozov, ass. A. Ismoilov, stajyor-o‘qituvchi Q.Nosurullaev hamda talabalardan «Iqtisodiyot» yo‘nalishi 401-guruh, «Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish» yo‘nalishi 301-302-guruh, «Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi» yo‘nalishi 306-guruh talabalari qatnashdilar. Tadbir davra suhbati shaklida tashkil etildi hamda yakunda talabalarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan javoblar berildi.

Очередной семинар-тренинг
10 апреля 2021 года по инициативе кафедры экономики факультета организации и управления водным хозяйством был организован семинар-тренинг с целью закрепления практических знаний студентов и знакомства выпускников с действующими компаниями. Семинар-тренинг «Страховая деятельность. Страховой рынок в Узбекистане». В нем приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Тулабоев Азам и директор Департамента личного страхования ООО СТ Рахмонов Ойбек.
В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой экономики, доц. Б.Султанов, профессорско-преподавательский состав кафедры проф. С.Умаров, старший преподаватель С.Эшматов, ассистент Ж.Намозов, ассистент Исмоилов А., стажер-преподаватель К. Носуруллаев и студенты 401 группы направления образования «Организация и управление водным хозяйством», студенты 301-302 группы направления образования «Экология и охрана окружающей среды». Всего в мероприятии приняли участие 306 студентов. Мероприятие было организовано в форме круглого стола.