Nominatsiyalar g‘oliblari
Institutning “PEDAGOGIKA, PSIXOLOGIYA VA O‘QITISH METODIKASI” kafedrasi va YOSHLAR BILAN ISHLASH bo‘limi hamda YOSHLAR ITTIFOQI bilan hamkorlikda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2019 yil 24 may kuni O‘zbekiston milliy universitetida ta’lim va ilm-fan sohasi vakillari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvi masalasining 21 - sonli bayonida belgilangan vazifalardan kelib chiqib institutimizda 2019 yil 13.06. 583 A/F rektor buyrug‘i asosida fakultetlararo «Bilimlar bellashuvi» ko‘rik - tanlovi o‘tkazildi.
Ko‘rik - tanlovda GM, GK, KSXET, KXM fakultetlarining «Kasbiy talim» yunalishining 2 - bosqich talabalari faol ishtirok etib, har bir guruh faxrli o‘rin va sovrinlar bilan taqdirlandilar. Bellashuv 5 ta shart asosida baholandi. Ko‘rik-tanlovda g‘oliblikni “Gidrotexnika” fakultetining «YOSH GIDROTEXNIKLAR» jamoasi qo‘lga kiritdi. «ENG ZUKKO» GURUH” nominatsiyasini GM fakultetining «AVLONIYLAR IZDOShLARI» jamoasi egalladigan bo‘lsa, «ENG QUVNOQ GURUH» nominatsiyasini QSXET fakultetining «YOSH ELEKTRIKLAR» jamoasi, «ENG INOQ GURUH» nominatsiyasini esa QXM fakultetining «MEXANIZATORLAR» jamoasi egalladi.

Победители в номинациях
Исходя из задач, изложенных в протоколе №21 встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, состоявшейся 24 мая 2019 года в Национальном университете Узбекистана с представителями образования и науки, на основании приказа ректор 583 A/Ф от 13 июня 2019 года кафедрой педагогики, психологии и методики обучения в сотрудничестве с отделом по работе с молодежью и Союзом молодежи института были проведены конкурсные соревнования «Конкурс знаний» среди факультетов.
Студенты 2-курса направления «Профессиональное образование» факультетов ГМ, ГТС, МСХ, ЭСиВХ приняли активное участие в конкурсе, каждая группа была награждена призами и заняла почетное место. Конкурс оценивался по пяти условиям. Победителем конкурса стала команда «Молодые гидротехники» факультета гидротехнического строительства. Команда «Последователи А.Авлони» факультета гидромелиорации победила в номинации «Самая умная группа», команда «Молодые электрики» факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства победила в номинации «Самая веселая группа», команда «Механизаторы» факультета механизации сельского хозяйства победила в номинации «Самая дружная группа».