Stipendiya va sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 20.04.2017y. PQ2909-sonli, “Qishloq va suv xo‘jaligi tarmoqlari uchun muhandis-texnik kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 24.05.2017y. PQ3003-sonli, ” Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutida oliy ma’lumotli kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 08.05.2018y. PQ 3702-sonli qarorlariga mos holda ta’lim, fan va ishlab-chiqarish integratsiyasini rivojlantirish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi “O‘zbekgidroenergo” AJ Boshqaruv raisi Sanginov Abdug‘ani Abduraxmonovichning 2018 yil 18 sentyabrdagi 155-sonli buyrug‘i bilan “O‘zbekgidroenergo” AJ tomonidan TIQXMMI va Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti talabalariga nomli stipendiya to‘lash tartibi to‘g‘risida Nizom” rasmiylashtirilgan.
Ushbu “Nizom” asosida o‘tkazilgan tanlovda qatnashib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 5 nafar talabaga “O‘zbekgidroenergo” AJ stipendiyasi sertifikatlari 2019 yil 8 fevral kuni Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutning “B” o‘quv binosidagi majlislar zalida tashkilotning “Kadrlar va o‘quv yurtlari boshqarmasi” boshlig‘i Inoyat Sohibovich Sunnatov tomonidan tantanali ravishda topshirildi.
1. “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish” bakalavriat ta’lim yo‘nalishi 2-kurs talabasi Elmurotov Farxod Muxammatovich 3 minimal oylik ish haqi miqdoridagi (608190 so‘m) stipendiyaga;
2. “Gidrotexnika qurilishi” bakalavriat ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi To‘lqinov Akromjon Rustamovichga 4 minimal oylik ish haqi miqdoridagi (810920 so‘m) stipendiyaga;
3. “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish” bakalavriat ta’lim yo‘nalishi 4-kurs talabasi Yusupov Muxammadsodiqjon Siddiqjonovich 5 minimal oylik ish haqi miqdoridagi (1013650 so‘m) stipendiyaga;
4.“Gidrotexnika inshootlaridan foydalanish, ularning ishonchliligi va xavfsizligi” magistratura mutaxassisligi 1-kurs talabasi Qurbonov Shaydobek Shuxratovich 6 minimal oylik ish haqi miqdorida (1216380 so‘m) stipendiyaga;
5.“Nasos stansiyalari va qurilmalaridan foydalanish va ularning tashxisi” magistratura mutaxassisligi 2-kurs talabasi Xazratqulov Islomjon Obid o‘g‘li 6 minimal oylik ish haqi miqdoridagi (1216380 so‘m) stipendiyaga sazovor bo‘ldi.
“O‘zbekgidroenergo” Aksiyadorlik Jamiyatining nomli stipendiyasiga sazovor bo‘lgan talabalarni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor T.Z.Sultonov, “Gidrotexnika qurilishi” fakulteti dekani B.B.Hasanov, “Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” fakulteti dekani A.J.Isaqov tabriklashdi.
O‘z navbatida nomli stipendiyaga sazovor bo‘lgan talabalar “O‘zbekgidroenergo” Aksiyadorlik Jamiyati rahbariyatiga samimiy minnatdorchilik bildirishdi.

Вручены стипендия и сертификаты
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-2909 от 20.04.2017 года «О мерах по дальнейшему развитию системы высшего образования», Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-3003 от 24.05.2017 года «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки инженерно-технических кадров для отраслей сельского и водного хозяйства», а также Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-3702 от 08.05.2018 года «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки кадров с высшим образованием в Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» в целях развития интеграции образования, науки и производства по распоряжению председателя правления АО «Узбекгидроэнерго» Сангиновым Абдугани Абдурахмановичем приказом № 155 от 18 сентября 2018 года АО «Узбекгидроэнерго» издано «Положение о порядке выплаты стипендий студентам Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства и Ташкентского государственного технического университета имени Ислама Каримова».
В соответствии с этим положением 8 февраля 2019 года в конференц-зале корпуса «Б» Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства в торжественной обстановке начальником «Отдела кадров и учебных заведений» Иноят Сохибовичем Суннатовым 5ти студентам, победившим в конкурсах, были вручены сертификаты стипендии АО «Узбекгидроэнерго»:
1. Эльмуротову Фарходу Мухамматовичу - студенту 2 курса направления бакалавриата «Технологические процессы и автоматизация и управление производством» - стипендию в размере 3 минимальных месячных заработных плат (608190 сумов);
2.Тулкинову Акромжону Рустамовичу - студенту 3 курса направления бакалавриата «Гидротехническое строительство» - стипендию в размере 4 минимальных месячных заработных плат (810920 сумов);
3.Юсупову Мухаммадсодикжон Сиддикжоновичу - студенту 4 курса направления бакалавриата «Автоматизация и управление технологическими процессами и производством» - стипендию в размере 5 минимальных месячных заработных плат (1013650 сумов);
4. Курбонову Шайдобеку Шухратовичу - студенту 1 курса специальности магистратуры «Использование гидротехнических сооружений, их надежность и безопасность» - стипендию в размере 6 минимальных месячных заработных плат (1216380 сумов);
5. Хазратқулову Исломжону Обиду углы - студенту 2 курса специальности магистратуры «Эксплуатация и диагностика насосных станций и устройств» - стипендию в размере 6 минимальных месячных заработных плат (1216380 сумов).
Победителей стипендии АО «Узбекгидроэнерго» поздравили проректор по научной работе и инновациям Т.З.Султонов, декан факультета «Гидротехнического строительства» Б.Б.Хасанов, декан факультета «Энергоснабжения сельского и водного хозяйства» А.Ж. Исаков.
В свою очередь, студенты, которым были присуждены стипендии, выразили искреннюю благодарность руководству АО «Узбекгидроэнерго».