Istiqbol va islohotlar
2021-yil 17-aprelda “Tillar” kafedrasi o‘qituvchilari tomonidan “Ta’lim tizimida olib borilayotgan bugungi islohotlar” mavzusida Toshkent shahar Yunusobod tumani 58-sonli umum ta’lim maktab o‘quvchilari ishtirokida tadbir tashkil etdi. Uchrashuvda “Tillar” kafedra mudiri Qilicheva F,B., Turmanov T.M., Usmonov U.E., Mirkurbanova R.A. lar ishtirok etib, bugungi kunda ta’lim tizimida olib borilayotgan islohotlar va raqobatbardosh kadrlar tayyorlash tizimi haqida fikrlar bildirdilar hamda Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti faoliyati va fakultetlari haqida ma’lumotlari berib o‘tdilar.
O‘quvchilar o‘z qiziqish va qobiliyatlaridan kelib chiqib kelajakda qanday kasb egasi bo‘lishi haqida so‘zlab berdilar. Tadbir qiziqarli savol-javoblar va mazmunli suhbatlarga boy tarzda tashkil etildi.

Перспективы и реформы
17 апреля 2021 года преподаватели кафедры языков организовали мероприятие на тему «Текущие реформы в системе образования» с участием учащихся общеобразовательной школы № 58 Юнусабадского района города Ташкента. На встрече присутствовали заведующая кафедрой языков Киличева Ф.Б., Турманов Т.М., Усманов У.Э., Миркурбанова Р.А. Они рассказали о проводимых реформах в системе образования и системе конкурсной подготовки, а также о деятельности и факультетах Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства.
Студенты рассказали о своей будущей профессии, исходя из своих интересов и способностей. Мероприятие было насыщено интересными вопросами и ответами, а также содержательными беседами.