Energetika ko‘rgazmasiga tashrif
Joriy yilning 15-17 may kunlari Toshkent shahridagi O‘ZEKSPOMARKAZda “Power Uzbekistan-2019” va “OGU-2019” nomi bilan energetika va neft-gaz sohalari bo‘yicha xalqaro ko‘rgazmalar o‘tkazildi.
“Qishloq va suv xo‘jaligida energiya ta’minoti” fakulteti “Elektr energetikasi” yo‘nalishi 2 bosqich talabalari «ETvaQTEM» kafedrasi a’zolari dots. O.J. Pirimov, assistentlar A.Sanbetova va O.Qilichovlar boshchiligida 16 may kuni Toshkent shahridagi O‘ZEKSPOMARKAZda tashkil etilgan ENERGETIKA ko‘rgazmasiga qatnashdilar. Ko‘rgazmada zamonaviy elektron qurilmalar, yangi yaratilgan qayta tiklanuvchi energiya manbalari, mobil elektr stansiyalar va ulardagi innovatsion texnologiyalar namoyish etildi. Talabalar sohaga doir qiziqarli va zarur ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.
“Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” fakulteti Ma’naviyat-ma’rifat ishlari bo‘yicha dekan muovini Sh.O.Berdiyev axboroti

Посещение выставки по энергетике
15-17 мая 2019 года в УзЭкспоЦентре в Ташкенте были проведены Международная выставка и конференция «Нефть и газ Узбекистана – OGU 2019», а также выставка Power Uzbekistan-2019 и первая Международная энергетическая конференция.
16 мая 2019 года студенты 2-го курса направления «Энергетика» факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства под руководством членов кафедры доцента О.Ж. Пиримова, ассистентов А.Санбетова и О.Киличова посетили выставку энергетики УзЭкспоЦентр в Ташкенте. На выставке были представлены современные электронные устройства, недавно созданные возобновляемые источники энергии, мобильные электростанции и инновационные технологии. Студенты получили интересную и необходимую информацию в этой области.
Информация заместителя декана по духовно-просветительской работе факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства Бердиева Ш.О.