Poytaxt bo‘ylab sayohat
O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’limi vazirining joriy yilning 16 apreldagi 87-01-253 - sonli xatiga muvofiq, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti talabalarining O‘zbekiston Islom sivilizatsiyasi markazi, “Humo arenasi” va “Toshkent siti” (“Toshkent City”)ga tashrifi yuzasidan reja-jadvali tasdiqlandi. «Yer resurslarini boshqarish” fakultetining 2 - kurs talabalari guruh murabbiylari bilan birgalikda O‘zbekiston Islom sivilizatsiyasi markazi, “Humo arenasi” va “Toshkent siti” (“Toshkent City”)ga borib kelishdi. Bunday sayohatdan talabalarimiz “O‘zbekiston Islom sivilizatsiyasi markazi” qurilishi jarayonlari bilan borib tanishishdi. Hayot faoliyati xavfsizligi bo‘yicha ma’sul Bekzod ob’ekt bilan tanishtirdi. Shuningdek “Humo” arenada ekskursiya davomida talabalarga “Humo” arenasi to‘g‘risida, o‘tkaziladigan tadbirlar va sport musobaqalari haqida ma’lumotlar berildi. Arenaning bo‘limlari, maxsus bo‘limlari bilan tanishildi, dizayn jihatdan arena to‘g‘risida fikr-mulohazalar bildirildi.
Talabalar ishtiyoq va qiziqish bilan ekskursiyada faol ishtirok etishdi. Yangi multifunksional muz majmuasi – O‘zbekiston uchun eksklyuziv loyiha va bugungi kunda azim shaharning eng a’lo sport-madaniyat markazi degan nomga da’vogar va sazovor bo‘lmoqda. Talabalar sayohat davomida ilm-fanni chuqur o‘zlashtirish o‘z kelajagi va mamlakat taraqqiyoti uchun katta hissa bo‘lishini qalbdan tuydilar.

Путешествие по столице
В соответствии с письмом Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан № 87-01-253 от 16 апреля 2019 года утвержден план посещения студентов Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства Центра исламской цивилизации в Ташкенте, Humo Arena и Tashkent City. Студенты 2 курса факультета управления земельными ресурсами вместе с куратором группы посетили Центр исламской цивилизации в Ташкенте, Humo Arena и Tashkent City. Во время этой поездки студенты ознакомились с процессом строительства Центра исламской цивилизации. Бекзод, специалист по безопасности жизнедеятельности, ознакомил всех с объектом. Во время экскурсии по «Humo» арене студентам рассказали о «Humo» арене, о проводимых мероприятиях и спортивных соревнованиях. Они ознакомились секциям арены и специальным секциям.
Студенты с энтузиазмом приняли активное участие в экскурсии. Новый многофункциональный ледовый комплекс – это эксклюзивный проект для Узбекистана, который в настоящее время номинирован на звание самого великолепного спортивного и культурного центра города. Во время путешествия студенты почувствовали, что глубокое изучение науки будет большим вкладом в их будущее и развитие страны.