Ana shunday mohiyat kasb etgan va dunyo tajribasidan oziqlangan holda, o‘tkazilgan Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga hamda Xalq deputatlari viloyat va shahar, tuman kengashlariga deputatlikka nomzodlar ko‘rsatish qizg‘in tarzda tashkil etildi. Ushbu saylovlar natijasiga ko‘ra, institutimizdan to‘rtta nomzodning deputatlikka saylanishi ham faxr-u iftixorimiz manbaidir. Yaqinda bo‘lib o‘tgan saylovlar natijasiga ko’ra, deputatlikka saylangan ustozlar bilan yana bir bor tanishish ham e’tibor va ehtiromga molikdir.
Milliy tiklanish demokratik partiyasidan To‘laboyev Azamjon Qurbonovich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Menejment kafedrasi dotsenti 81-Qumqo‘rg‘on Saylov okrugidan O‘zbekiston Respublikasining Oliy majlisi Qonunchilik palatasiga deputat qilib saylandilar. Jamoamiz faxri sifatida 9-Salar saylov okrugidan Toshkent shahar Xalq deputatlari Kengashiga O‘zbekiston Liberal Demokratik partiyasidan institutimiz rektori, Oliy ta‘lim Kengashi raisi, iqtisodiyot fanlari doktori, professor Umurzakov O‘ktam Pardayevichning deputat bo‘lib saylangani hammamizning quvonchimizga quvonch qo‘shdi.
Shuningdek, 17-Minglola Saylov okrugidan Mirzo Ulug‘bek tumani xalq deputatlari kengashiga saylangan Deputat Xalq demokratik partiyasidan institutimiz Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori Choriyev Ro‘zimurod Kungratovich, 1-Hasanboy Saylov okrugidan Yunusobod tuman xalq deputatlari Kengashiga saylangan Deputat Xalq demokratik partiyasidan "Fizika va kimyo" kafedrasi dotsenti Karimov Abduvahob Abdusattorovichlarning ham muvaffaqiyat quchishi bizni ruhlantirmasdan qo’ymaydi. Omad sizlarga yor bo‘lsin!

Выборы являются, с одной стороны, важным институтом современной демократии, выражением волеизъявления народа, одним из основных форм его участия в государственном управлении, с другой - способом формирования представительных органов государственной власти. В Узбекистане уделяется особое внимание основному требованию демократии – свободному волеизъявлению людей, свободным выборам. Демократическим признают такое государство, устройство и деятельность которого соответствует воле народа, всеобщим правам и свободам человека и гражданина. При таком понимании, основанном на мировом опыте, интенсивно налаживался процесс выдвижения кандидатов в Законодательную палату Олий Мажлиса и областные, городские и районные советы народных депутатов. В результате этих выборов избраны четыре кандидата от нашего института. Это является источником гордости.
В Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан от Демократической партии национального возрождения 81-й Кумкурганский избирательный округ был избран Тулабоев Азамжон Курбонович - доцент кафедры менеджмент Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства. Мы рады сообщить, что ректор института, председатель Совета по высшему образованию, доктор экономических наук, профессор Умурзаков Уктам Пардаевич был избран в Ташкентский городской совет народных депутатов 9-го избирательного округа.
Кроме того, проректор по работе с молодежью Чориев Рузимурод Кунгратович от Народно-демократической партии Узбекистана был избран в Мирзо-Улугбекский совет народных депутатов 9-го избирательного округа.
Успех депутата, доцента кафедры физики и химии от Народно-демократической партии 1-Хасанбойского избирательного округа Каримова Абдувахоба Абдусатторовича вдохновил нас. Удачи Вам!