Bank xodimlari bilan davra suhbati
Bugungi kunda yurtimizda barcha sohalardagi singari, bank tizimida ham keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalqimiz turmush tarzini yanada yaxshilash, kunlik turmush ehtiyojlarini qondirishda banklarning, ularning xalqqa ko‘rsatayotgan xizmatlari juda muhim.
2019 yil 21 fevral kuni institutimizda “Suv xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari hamda buxgalteriya xodimlari ishtirokida “Asaka” bankining Toshkent shahar filiali boshqaruvchi o‘rinbosari va bir qator mutasaddi bank xodimlari bilan davra suhbati tashkil etildi. Yig‘ilishda bank xodimlari “ASAKA” banki misolida, bugungi kunda banklar tomonidan aholiga xizmat ko‘rsatishni yanada yaxshilash, mobil bank xizmatlarini kengaytirish, omonat turlari, jismoniy shaxslarga kredit berish tartibi to‘g‘risida tushunchalar berib o‘tdi. Talaba va xodimlarni qiziqtirgan imtiyozli ta’lim va iste’mol krediti, konvertatsiya bo‘yicha va boshqa ko‘plab savollariga javob berishdi. Bank xodimlari ko‘tarilgan mavzu va savollardan kelib chiqib, talabalarning bugungi shiddat bilan rivojlanayotgan davrda zamon bilan hamnafas holda, bank tizimidagi o‘zgarishlar to‘g‘risida keng ma’lumotga ega ekanligiga alohida to‘xtalib, bu holat ularni juda quvontirganini ta’kidlashdi.
Bank mutasaddilari va institut buxgalteriyasi tomonidan institutimizda talaba va xodimlar bilan shu kabi uchrashuvlarni davriy o‘tkazib turishga kelishib olindi.

Круглый стол с сотрудниками банка
Сегодня, как и во всех областях нашей страны, в банковской системе также проводятся масштабные работы. Банки, банковские услуги для населения имеют решающее значение для дальнейшего повышения уровня жизни наших людей, для их повседневных потребностей.
В институте 21 февраля 2019 года для профессорско-преподавательского состава и студентов факультета «Организации и управления водного хозяйства» был организован круглый стол с заместителем управляющего ташкентского филиала «Асака» банка и сотрудниками банка.
На встрече сотрудники «Асака» банка на cвоем примере рассказали о дальнейших улучшениях обслуживания банками населения, о расширении услуг мобильных банкингов для физических лиц, о видах вкладов, о порядке выдачи кредитов физическим лицам. На все интересующие вопросы сотрудников и студентов о льготном образовании, о потребительском кредите, о конвертируемости и на другие вопросы были даны подробные ответы. Сотрудники банка отметили тот факт, что студенты хорошо осведомлены об изменениях в банковской системе, и что они очень рады этому.
Сотрудники банка и бухгалтерия института договорились регулярно проводить подобные встречи со студентами и сотрудниками нашего института.