Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 20-apreldagi PF-6208-sonli Farmoni, Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligining 2021-yil 29 apreldagi 202-sonli buyrugʼi ijrosini taʼminlash yuzasidan, Toshkent shahar Mirzo Ulugʼbek tumanidagi “Shaxrisabz” M.F.Y., bilan TIQXMMI “Suv xoʼjaligini tashkil etish va boshqarish” fakulteti hamkorligida 2021 yil 23 iyun kuni Prezidentimizning 5 ta muhim tashabbusi doirasida yoshlar maʼnaviyatini yuksaltirish, ular oʼrtasida kitobxonlikni keng targʼib qilish boʼyicha tizimli ishlarni tashkil etishga yoʼnaltirilgan davra suhbati oʼtkazildi.
Tadbirda “Shaxrisabz” M.F.Y. raisi Koshetova Jumabeke Tanibergenovna, raisining xotin-qizlar va ijtimoiy-maʼnaviy masalalar boʼyicha oʼrinbosari Karabaeva Matluba Sobirovna hamda “Suv xoʼjaligini tashkil etish va boshqarish” fakultetining Yoshlar bilan ishlash boʼyicha dekan oʼrinbosari J.Turdiev, “Buxgalteriya hisobi va audit” kafedrasi mudiri А.Аxmedov, kafedra professor-oʼqituvchilari А.Bobojonov, Sh.Xojimuxamedova, I.Yuldasheva, А.Tabaev, D.Talipova, N.Akramova, G.Toshxodjaeva hamda mahalla yoshlari ishtirok etishdi. Davra suhbatida Oʼzbekiston Qahramoni, Oʼzbekiston xalq shoiri Аbdulla Oripov ijodi, sheʼriyati hamda hayot yoʼlini ifoda etuvchi fikr-mulohazalar bildirildi hamda sheʼrlar oʼqildi. Davra suhbati soʼngida mahalla idorasiga kitoblar, sport anjomlari sovgʼa qilindi.

В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан № УП-6208 от 20 апреля 2021 года, Приказа Министерства высшего и среднего специального образования №202 от 29 апреля 2021 года в рамках 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан 23 июня 2021 года профессорско-преподавательским составом факультета организации и управления водного хозяйства совместно с махаллей «Шахризабз» Мирзо-Улугбекского района была проведена беседа за круглым столом.
В мероприятии приняли участие Председатель махали Кошетова Джумабеке Танибергеновна, заместитель председателя по делам женщин и социально-духовным вопросам Карабаева Матлуба Собировна и заместитель декана по делам молодежи факультета организации и управления водным хозяйством Ж. Турдиев, заведующий кафедрой бухгалтерского учёта и аудита А.Ахмедов, профессорско-преподавательский состав кафедры А.Бобожонов, Ш.Ходжимухамедова, И.Юлдашева, А.Табаев, Д.Талипова, Н.Акрамова, Г.Тошходжаева и молодежь махалли. В конце мероприятия махалли в подарок были вручены книги и спортивный инвентарь.