2021-yilning 28-iyun kuni soha mutaxassislarni xorijda ta’lim olish va vatandoshlar bilan muloqot qilish bo‘yicha “El-yurt umidi” jamg‘armasi Buyuk Britaniyaning Toshkent shahridagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda “Buyuk Britaniyada ta’lim: Hujjat topshirishdan o‘qish boshlangunga qadar” mavzusida Onlayn shaklda vebinar tashkil qilindi.
Mazkur vebinarda “El-yurt umidi” jamg‘armasi ma’sul xodimlari, jumladan Guy Young (Ishga qabul qilish bo‘yicha direktor), Sian Hanson (Akademik direktor), Naira Abrahamyan (menedjer) hamda Shuxrat Amonovlar dastur doirasida xorijda ta’lim olish uslub va uslubiyatlari bo‘yicha  tadbir qatnashchilariga ma’lumot berishdi. Vebinarda 300 nafar yosh olim va doktorantlar ishtirok etishdi.
Mavzu va kursni tanlash bo‘yicha taqdimot jarayonida bir qator savollarga javoblar berib o‘tildi, jumladan:
Sizni qiziqishingiz?
Sizga nima yoqadi?
Siz nimani yaxshi bilasiz?
Kelajakda nima qilishni xohlaysiz?
Ta’lim olish bo’ycha grant ytishni  xohlaysizmi?
Kurs ishi?
Izlanishlar, izlanishlar, izlanishlar!
Sizga yoqadigan kurslarda qanday modullar taklif etiladi?
Qanday o‘qitiladi?
Bu qanday baholanadi?
Vebinar yakunida qatnashchilardan tushgan bir qator savollarga tashkilotchilar tomonidan javoblar berib o‘tildi.

Перспективы обучения и обмена опытом за рубежом
28 июня 2021 года Фонд «Эл-Юрт Умиди» в сотрудничестве с офисом Великобритании в Ташкенте организовал онлайн-семинар по подготовке специалистов в данной области за рубежом и общению с соотечественниками на тему «Образование в Великобритании: от сдачи документов до обучения».
В онлайн-семинаре приняли участие ответственные сотрудники Фонда Эл-Юрт Умиди, в том числе Гай Янг (директор по подбору персонала), Сиан Хансон (академический директор), Наира Абрахамян (менеджер) и Шухрат Амонов. Они проинформировали участников семинара о методах и технологиях обучения за рубежом в рамках программы. В вебинаре приняли участие 300 молодых ученых и докторантов.