Ochiq muloqot shaklidagi uchrashuv
Hozirgi kunda Respublikamizda faoliyat yurituvchi har bir tashkilotning rivoji uchun ko‘plab ishlar amalga oshirilmoqda. Shu o‘rinda fuqarolarimizning izchil o‘zgarishlar xususidagi fikr-mulohazalari, qo‘shimcha takliflarini o‘rganib chiqish maqsadida joylarda turli xildagi uchrashuvlar uyushtirilmoqda. Ana shunday yig‘ilishlardan biri joriy yilning 27 noyabr sanasida Institutimizda kasaba uyushmasi faoliyatini yanada takomillashtirish maqsadida, xodimlarning talab va takliflarini o‘rganish uchun O‘zbekiston Respublikasi kasaba uyushmalari Federatsiyasi tashabbusi bilan tashkil qilinib, O‘zbekiston Agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi raisi o‘rinbosari Bayniyazov Erkin Bozorovich, Respublika kengashi tashkiliy ishlar bo‘yicha bosh mutaxassis Begimqulova Shoxida Bazarbaevna, Agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi Toshkent shahar birlashgan qo‘mita raisi Usmanova Nargiza Abdurashidovnalar ishtirokida institutimizning 4 anjumanlar zalida bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqot shaklida o‘tkazilgan uchrashuvimizda institutimizda faoliyat yuritib kelayotgan professor-o‘qituvchi va ishchi xodimlar tomonidan savollar hamda takliflar berildi. Institut kasaba uyushmasi qo‘mitasi siz tomondan bildirilgan har bir murojaatni qonun doirasida ko‘rib chiqib, qo‘shimcha imkoniyatlar uchun harakat boshlaganligini ma’lum qiladi. Sizlar uchun ma’lumot o‘rnida shuni aytib o‘tishimiz mumkinki, endilikda ushbu kanal orqali sanatoriyalar uchun beriladigan yo‘llanmalar, tug‘ilgan kun hamda yubileylar qolaversa, yangi loyiha va e’lonlarimiz haqidagi ma’lumotlarni olishingiz mumkin.

Встреча в форме открытого диалога
В настоящее время проводится большая работа по развитию каждой организации, действующей в республике. На местах проводятся различные встречи для изучения мнений и предложений наших граждан по поводу последовательных изменений. Одна из таких встреч была организована в ТИИИМСХ 27 ноября 2019 года по инициативе Федерации профсоюзов Республики Узбекистан с целью дальнейшего улучшения работы профсоюза, изучения требований и предложений сотрудников. Встреча прошла в 4 конференц-зале института. В ней приняли участие заместитель председателя Республиканского совета профсоюза работников агропромышленного комплекса Узбекистана Байниязов Эркин Бозорович, главный специалист по организационной работе Республиканского Совета Бегимкулова Шохида Базарбаевна, Председатель Ташкентского городского профсоюза работников агропромышленного комплекса Усманова Наргиза Абдурашидовна.
На встрече, прошедшей в форме открытого диалога, с вопросами и предложениями выступили профессорско-преподавательский состав и сотрудники нашего института. Профсоюзный комитет института сообщил, что каждое обращение рассматривается по закону. В качестве информации для вас мы хотим сообщить, что с помощью этого канала вы сможете получить информацию о наших новых проектах и объявлениях, днях рождениях и юбилеях, получить направление в санаторий.