“Rishton-rangli jilosi” nomli kulolchilik ko‘rgazmasida
Joriy yilning 28-29-noyabr kunlari O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi, Toshkent Madaniyat va san’at ko‘rgazma direksiyasi, Yoshlar ijodiyot saroyi va “Hunarmand” uyushmasi Rishton tuman bo‘limi hamkorlikda Yoshlar ijod saroyida “Rishton-rangli jilosi” nomli kulolchilik ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. Mazkur ko‘rgazmada “Yer resurslarini boshqarish” fakultetining talaba-yoshlari guruh murabbiylari bilan birgalikda ishtirok etishdi. Ko‘rgazmada Rishtonlik 22 nafar yosh kulollar tomonidan Rishtonning zamonaviy kulolchilik mahsulotlari namoyish etildi. Rishtonlik kulollarni o‘z qo‘llari bilan yaratgan san’at asar barcha yig‘ilganlarga manzur bo‘ldi desak, ayni haqiqatni aytgan bo‘lamiz.
Darhaqiqat, bugun yurtimizda har bir sohada samarali ishlar amalga oshirilmoqda. Ushbu ko‘rgazma ham yosh kulolchilarimiz uchun qo‘yilgan ilk qadam, yanada kulolchilik san’at asarlarini nafaqat yurtimizda butun dunyo bo‘ylab namoyish etishlariga tilak bildiramiz. Ushbu ko‘rgazmadan fakultetimiz talaba-yoshlar juda yaxshi taassurotlar bilan qaytishdi.

Выставка изделий ремесленничества
28-29 ноября 2019 года в сотрудничестве с Министерством культуры Республики Узбекистан, дирекцией Ташкентского управления по культуре и искусству, Дворцом творчества молодежи и ассоциацией «Ҳунарманд» во Дворце творчества молодежи была организована международная выставка изделий ремесленничества. Под руководством кураторов студенты факультета управления земельными ресурсами приняли участие в данной выставке. 22 человека представили на выставке свои изделия. Тот факт, что они создали свои изделия своими руками, доставило удовольствие каждому.
В рамках выставки искусными ремесленниками были организованы мастер-классы почти по всем направлениям прикладного искусства. Узбекистан занимает особое место в мире как страна, сохранившая древние виды ремесел и народно-прикладного искусства со своими школами и методикой. Проводимые в стране реформы способствуют дальнейшему их развитию. Студенты нашего факультета вернулись с большими впечатлениями.